Iğdır’ da Beraat Kandili Coşkuyla Kutlandı

Beraat Kandili Iğdır Merkez Camiinde coşkuyla kutlandı.

Iğdır’ da Beraat Kandili Coşkuyla Kutlandı

Beraat Kandili Iğdır Merkez Camiinde coşkuyla kutlandı.

13 Haziran 2014 Cuma 01:45
Iğdır’ da Beraat Kandili Coşkuyla Kutlandı
banner221
Kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunduğu ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesi olan Beraat Kandili Iğdır Merkez Camiinde coşkuyla kutlandı.

Bugün ellerini semaya, gönlünü Mevla'ya açan, günahlardan olabildiğince kaçan bütün Müslümanlar Merkez Camiine akın ederek Beraat kandilini ibadetle geçirdiler. Akın eden cemaat, dualar edip Cenab-ı Allah'tan af ve mağfiret diledi.
               
Ramazan ayının müjdecisi olan ve Şaban ayının on beşinci gecesi olan Berat Kandili münasebetiyle İl Müftülüğü tarafından Merkez Camiinde özel bir program düzenlendi. Programa; Çok sayıda bay – bayan ve üniversite öğrencisi katıldı.

İl Müftüsü Cüneyt KULAZ’ ın yapmış olduğu vaazla başlayan kandil Programı, Cami İmam – Hatiplerinin okumuş oldukları Kur’an-ı Kerim ve Mevlidi şerifle devam etti.

Müftü KULAZ Cemaate;  “Günahlardan arınmanın ve tevbelerin kabul edilmesinin fırsatı böylesi zaman dilimlerinde yani böyle gecelerde değerlendirilmelidir. Biz Müminler, Kur’an ve sünnet çerçevesinde Allahın rızasına ulaşabilmenin şuuruyla kulluk bilincine sahip olmalıyız. Amellerin Allah’a sunulduğu bu gecenin feyzinden, bereketinden faydalanmanın sebeplerine sıkı sıkıya sarılmalıyız. Bütün Ümmeti Muhammed’in (sav) huzuru, vahdeti, selameti için ellerimizi semaya kaldırıp Geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza, gençlerimize, camilerimizde ve evlerimizde Allah’ı ve peygamberi anmanın coşkusunu yaşatarak, böyle mübarek gecelerin manasından yararlanmalıyız” diyerek sözlerine son verdi.

KULAZ; günün anlam ve önemi hakkında bilgiler verdikten sonra, yapmış olduğu coşkulu dua ile kandil programı son buldu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220