İhsan Efendi Kur'an ve Hadis Külliyesi'nin temeli atılacak!

Armutlu İlçe Müftülüğüne atanalı 1 yıl olmadan 2. projesini hayata geçiren Müftü Ahmet Mehmetalioğlu için durmak yok. Kısa bir süre önce Müftülüğe bina ve lojman kazandıran Mehmetalioğlu, şimdi ise Kur'an Kursu ve Hadis Külliyesini hizmete sunmaya hazırlanıyor.

Armutlu İlçe Müftülüğü tarafından yapımı planlanan İhsan Efendi Kur'an ve Hadis Külliyesi ile ilgili çalışmalar sona doğru yaklaşıyor. Zemin etüt çalışması bitirilen Külliyenin ayrıntılı projesi tamamlandıktan sonra temel atma safhasına geçilecek.

Söz konusu kuran ve hadis külliyesinde önce hafızlık eğitimi verilecek. Daha sonra, özellikle son yıllarda hadis ve sünnete yapılan saldırılar göz önünde bulundurularak kapsamlı bir hadis ihtisas eğitimi verilmesi planlanılıyor.Bölge de benzeri bulunmayan bir eğitim kompleksi olacak olan külliye termal su ile ısıtılıp bodrum katı öğrencilerin yararlanacağı termal havuz olarak planlandı.

525 mk zemin oturum alanına sahip binanın çatı katı konferans salonu olarak tasarlandı. İlçede büyük eksik olarak göze çarpan konferans salonu ihtiyacını da karşılaması beklenen külliyenin yaklaşık maliyetinin, 2.500.000 tl olaması bekleniyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Emrah yılmaz 9 ay önce

Allah hayırlı ugurlu etsin inşAllah
Nice alimleri ywtistirirsiniZ insAllah

Avatar
musa tulğar 9 ay önce

Allah hayırlı uğurlu etsin inşaAllah dinini diyanetini vatanını seven şucu bucu değilde kurancı nesiller yetiştirilir inşaAllah

Avatar
Kkö 9 ay önce

Kızlara mı erkekleremi inşAllah kızlar içindir