İlçe Müftüler toplantısı Edremit'te yapıldı
Ağustos Ayı İlçe Müftüleri Toplantısı, Edremit ENTUR Termal Otel Tesislerinde yapıldı. Din hizmetlerinin daha etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesi için Balıkesir İl Müftülüğü ile ilçe müftülükleri arasında yürütülen iş ve işlemlerde birlikteliği sağlamak, koordinasyonu güçlendirmek amacıyla 27 Ağustos 2015 Perşembe günü Edremit ENTUR Termal Otel Dinlenme Tesislerinde, Edremit İlçe Müftülüğü'nün ev sahipliğinde İlçe Müftüleri İstişare Toplantısı yapıldı.

Balıkesir İl Müftüsü Turgut AÇARi başkanlığında yapılan toplantıya, Diyanet İşler Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Doç. Dr. İsmail KARAGÖZ, Balıkesir İl Müftü Yardımcısı Ramazan TOPCAN, İlçe Müftüleri, Şube Müdürleri ve Vaizler katıldı.

Sitemizin sevilen ve makaleleri ile oldukça ilgi toplayan Müftü yazarlarımızdan olan Balıkesir İl Müftü Yardımcısı Ramazan TOPCAN'ın  sunumu ile başlayan toplantı, Marmara İlçe Müftülüğü Vaizi Hilmi ÇETİN'in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Balıkesir İl Müftüsü Turgut AÇARİ'nin selamlama konuşması ve akabinde, Rehberlik ve Teftiş Başkanı Doç. Dr. İsmail KARAGÖZ, Rize'ye yeni atanan Erdek İlçe Müftüsü İsmail YALÇIN'ı tebrik etti. Ardından Ankara'da gerçekleştirilen İl Müftüler toplantısında görüşülen konular hakkında bilgi verdi.

Personelin hizmette verimliliğin arttırılmasına yönelik alınması gereken tedbirler, Yaz Kur'an Kurslarının genel değerlendirmesi, hac hazırlıkları, Personele Rehberlik konularının anlatılması, Vatandaşların kurban ibadetini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi için İl ve İlçe Kurban Hizmetleri Komisyonları tarafından alınacak tedbirler, 2015 Stratejik Eylem Planı, Hac Hazırlıkları ve Din Görevlileri Haftası Etkinlikleri ve 31. İl Müftüleri İstişare Toplantısı konularının görüşülmesi ile devam etti.

Toplantı, diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından dilek ve temennilerle sona erdi.

Grup Sayfamız için


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol