İlçe Müftüler Toplantısı Hilvan'da Yapıldı‏
Ahmet KAYA / DİNİHABERLER.COM

Şanlıurfa İl Müftülüğü ile ilçe Müftülükleri arasında yürütülen iş ve işlemlerde birlikteliği sağlamak, koordinasyonu güçlendirmek amacıyla, her ay ilimizin farklı bir ilçesinde planlanan İlçe Müftüleri toplantısına, İl Müftüsü İhsan Açık başta olmak üzere 13 ilçe müftüleri ve ilçe müftü vekilleri katıldı.

İl Müftüsü İhsan Açık'ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda Hilvan’a yeni atanan İlçe Müftüsü Tahsin Ekem’e hayırlı olsun ziyareti yapmak ve İl Müftülüğü ile ilçe Müftülükleri arasında yürütülen iş ve işlemlerde birlikteliği sağlamak, koordinasyonu güçlendirmek amacıyla din hizmetlerinde verimliliği artırmak ve sorunları çözmek amacıyla toplandıklarını söyledi.

Ayrıca 'bu vesileyle de yeni atanan Hilvan İlçe Müftüsü Tahsin Ekim’e görevinde başarılar diliyoruz” dedi. Gündemlerin okunması ve bu gündemler üzerine yapılan istişarelerle devam etti.

Toplantı, diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi. Toplantı sonunda konuşan Hilvan İlçe Müftüsü Tahsin Ekem ise, il ve ilçe müftülerini Hilvan’da ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.


13 ilçe müftüsünün katıldığı toplantı sonrası her Müftü bir camiye giderek Vaaz irşat ettiler. Müftülerin vaaz etmesi Hilvan Cami cemaatleri tarafından memnuniyetle karşılandı.

Namaz sonrası İlçe Kaymakamı Ahmet Özay’ı makamında ziyaret edildi.

Grup Sayfamız için

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol