İlçe Müftüleri Toplantısı Viranşehir’de  Yapıldı
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER-   Mayıs  ayı İlçe Müftüler toplantısı, Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık başkanlığında Viranşehir İlçesinde yapıldı.

Şanlıurfa İl Müftülüğü ile ilçe Müftülükleri arasında yürütülen iş ve işlemlerde birlikteliği sağlamak ve koordinasyonu güçlendirmek amacıyla, her ay Şanlıurfa’nın farklı bir ilçesinde yapılan İlçe Müftüleri toplantısına, 13 ilçenin müftüleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü İhsan Açık,  Viranşehir’e  yeni atanan İlçe Müftüsü Kamil Oktay’a  hayırlı olsun ziyareti yapmak ve İl Müftülüğü ile ilçe Müftülükleri arasında yürütülen iş ve işlemlerde birlikteliği sağlamak, koordinasyonu güçlendirmek, din hizmetlerinde verimliliği artırmak ve sorunları çözmek amacıyla toplandıklarını belirterek, “Bu vesileyle yeni atanan Viranşehir İlçe Müftüsü Kamil Oktay’a görevinde başarılar diliyoruz” dedi.

Toplantı, Gündem maddelerinin okunması ve bu maddeler üzerine yapılan istişarelerle devam etti. Toplantı sonunda konuşan Viranşehir  İlçe Müftüsü Kamil Oktay  ise, il ve ilçe müftülerini Viranşehir’de  ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Toplantıdan sonra İl Müftüsü İhsan Açık başkanlığında İlçe Müftüleri ile birlikte Viranşehir Kaymakamı Dr. Huzeyfe Citer'i makamında ziyaret ettiler.

Ziyaretten sonra 13 ilçe müftüsü bir camiye giderek Vaaz verdi. Müftülerin vaaz etmesi Viranşehir’de Cami cemaatleri tarafından memnuniyetle karşılandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol