İncesu Müftülüğü Suriyeli Mültecilerin yanında
Kayseri, Eskişehir Bağları mevkiinde ikamet eden Suriye'li mültecilere İncesu Müftülüğü personeli ve İncesu'lu hayırsever vatandaşlardan maddi ve manevi destek geldi.
 
İncesu İlçe Müftülüğü personelleri ve İncesu'lu hayır sever vatandaşların yapmış oldukları maddi yardımlar 01.07.2014 Cuma günü saat 13:30 da Eskişehir Bağları Boydak Camiin'de  çoğunluğu bayan ve çocuklardan oluşan 16 kardeş aileye teslim edildi.
       
İlçe Müftüsü Salih SEZİK desteklerini esirgemeyen bütün personele ve hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.

Müftü SEZİK konuşmasında; ''İlk etapta 15 olan kardeş aile sayımız ihtiyaç sahibi mağdur ailelerin fazla olması nedeniyle bu gün itibariyle 24 aileye çıktı.

Müftülük olarak imkânlarımız ölçüsünde ancak bu kadar aileye destek olabiliyoruz, keşke imkânımız olsa da daha çok aileye sahip çıkabilsek.

Ramazan ayı olması nedeniyle bütün vatandaşlarımızın bu konuda daha duyarlı olmasını ve fitre ve zekâtlarını gerçekten ihtiyaç sahibi olan bu ailelere ulaştırmasını temenni ettiklerini, hala Eskişehir bağları mevkine yeni ailelerin geldiğini bunların sadece nakdi yardıma değil, bir evin ihtiyacı olan her türlü eşyaya ihtiyaçlarının olduğunu'
' dile getirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol