İpekyolu Müftülüğü'nden, Cami Gençlik Buluşması
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER
Van İpekyolu İlçe Müftülüğünce 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler haftası kapsamında “Cami Gençlik Buluşması” etkinliği düzenlendi.

100. Yıl Üniversitesi Gevaş Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinden Gevaş Kredi Yurtlar Müdürlüğünde kalan Öğrencilere yönelik program düzenlendi.

Van Kalesi Yerleşkesinde bulunan tarihi Hüsrev Paşa camisinin tanıtılması ile başlayan ve Horhor Medresesi, Abdurrahman Gazi Camii, Süleyman Han Cami ve Van kalesinin gezilmesi ile devam program sonunda gelen konuklara yemek ikramı yapıldı.
           
Kredi Yurtlar Kurumu Gevaş Öğrenci Yurt Müdürü Oktay DURMAZ’ın öğrencileri ile katıldığı program sonunda Camiler Haftasının bu yılki teması olan “Cami ve Kitap” konusu üzerinde durularak okumanın, okuma halkalarının önemi ile ilgili söyleşi yapıldı.

Gevaş Öğrenci yurdunda başlatılacak olan Siyer Okumalarına katılım ve katkıları istenen öğrenciler ile yapılan çay sohbeti ile devam eden programda Değişik şehirlerden gelen ve Van’lı olan öğrenciler Programa ev sahipliği yapan Müftülüğümüze ve İlçe Müftüsü Sacit EMİRİ’ye teşekkür ederken özellikle Van’ın tarihi camilerini ilk defa görme ve değişik yönleriyle tanıma fırsatı buldukları için mutlu olduklarını belirten öğrencilere ve misafirlerimize Başkanlığımız yayınlarından çeşitli kitaplar hediye edildi.  

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol