İpekyolu Müftülüğü'nden Mevlid Kandili programı

Vanlılar Mevlid kandilini ihya etmek için camilere akın etti.

İpekyolu Müftülüğü'nden Mevlid Kandili programı

Vanlılar Mevlid kandilini ihya etmek için camilere akın etti.

23 Aralık 2015 Çarşamba 13:32
İpekyolu Müftülüğü'nden Mevlid Kandili programı
banner221
Grup Sayfamız için

Van İli İpekyolu İlçe Müftülüğü'nce Mevlit Kandili münasebetiyle Ulu Cami, Hz. Ömer Camii ve Yeni Nurşin Camilerinde özel Mevlid Kandili programları tertip edildi.

Ulu Camide düzenlenen programa Van Müftüsü Nimetullah ARVAS ve İpekyolu İlçe Müftüsü Sacit EMİRİ, Hz. Ömer Camiinde düzenlene programa İl Müftü Yardımcısı Faruk GÜRBÜZ, Yeni Nurşin Camiinde düzenlenen programa Din Hizmetleri Uzmanı Yaşar Yılmaz ŞIHANOĞLU katıldı. Ulu Caminde Akşam namazını müteakiben yapılan sohbet ile başlayan program yatsı namazının kılınmasından sonra okunan Aşr-ı Şerif, mevlid-i şerif ve ilahiler ile devam etti.

İl Müftüsü Nimetullah ARVAS yaptığı vaazında, “Efendimizin (s.a.v.) dünyaya gelişi ve Peygamberlik ile görevlendirilmesinin insanlık için önemini, bugün yaşanan sıkıntıların ancak Efendimize olan sevgi ve bağlılık bağlarının sımsıkı bağlanması ile tedavi edileceğini, O’nsuz bir yaşamın insanlığa bir tad ve huzur vermeyeceğini belirtirken birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarının tesisine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu, bizi bir birimize bağlayan asıl bağın din kardeşliği olduğunu bu gecede yeniden kendimizi hesaba çekerek varsa aksayan taraflarımızın telafisi için çaba göstermemiz gerektiğini ” belirtti.

İpekyolu Müftüsü Sacit EMİRİ’nin yapmış olduğu dua ile sona eren gecenin sonunda Van Tarım İl Müdürlüğü tarafından dağıtılan süt ve diğer ikramlar ile sona erdi. Ayrıca tüm camilerde görevliler tarafından Mevlit programlarına akın eden Vanlılar birbirlerine esenlik dileyerek ve tebrikleşerek camilerden ayrıldılar.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220