İpekyolu Müftülüğü'ne yerinde eğitim  ziyareti
Grup Sayfamız için

Van İl Milli Eğitim müdürlüğünce düzenlenen “Eğitimde İyi Örnekler Projesi” kapsamında Edremit ilçesi Çiçekli Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesindeki İmam-Hatip Lisesi öğrencileri 29.12.2015 Salı günü İlçe Müftüsü Sacit EMİRİ ve müftülüğü ziyaret ettiler.

Meslek dersleri öğretmeni Neslihan YÜNSEL koordinatörlüğünde kız öğrencilerden oluşan ekip Müftülüğe bağlı İsmet Terzioğlu, Boyalar ve Şerefiye Kur’an Kurslarında derslere girerek öğreticilik heyecanı yaşadılar.

Erkek öğrencilerden oluşan 10 kişilik öğrenci grubu ise Yatılı Kur’an Kurslarındaki havayı teneffüs etmek amacıyla Müftülük bünyesinde bulunan Hacı Murat Değer Yatılı Kur’an Kursunda bir gece misafir olarak ağırlandılar.

Öğrenciler Kurstaki öğrenciler ile tanışarak kaynaştılar Kur’an Kursunda toplu halde dersler yapıldı. Misafir öğrencilere yatılı Kur’an Kursu ile ilgili bilgi verildi. Sabah kahvaltısından sonra öğrenciler Çiçekli Çok Programlı Lisesi Müdürü Nesim SAYILIR ve öğretmenleri nezaretinde Müftülüğe ziyaret gerçekleştirdiler.

Ziyarette öğrenciler ile sohbet eden İpekyolu İlçe Müftüsü Sacit EMİRİ öğrencilere “Kur’an Kursu ve Medrese geleneğinin tarihi seyrinden, bu müesseselerin toplum için özellikle de genç nesil için ne kadar önemli olduğundan, Kur’an Kursu ve medreselerde yaşanan güzelliklerden, oralardaki bereketten, birlikte aynı kapta yenilen yemekteki şifa ve hikmetten bahsederken, öğrencilere eski zamanlardaki yokluk ve zor şartlar ile günümüzdeki bolluk ve imkanların elverişli olmasını” örnek göstererek “artık imkanların elverişli olduğu başarısızlığa neden olacak hiçbir mazeretin öne sürülmemesi gerektiğini” belirten Müftü Sacit EMİRİ öğrencileri okullarında ziyaret edeceğini uygun bir zamanda öğrenciler ile bir gezi programı düzenleyebilecekleri müjdesini verdi”

Okul Müdürü Nesim SAYILIR ise ''Müftülüğümüzün kendilerine ve öğrencilerine gösterdiği ilgi ve alaka için teşekkürlerini sunarken İlçe Müftüsünü okuluna davet etti'' ve yapacakları faaliyetlere katkı sunmalarını istedi.

Eğitimde iyi Örnekler projesi koordinatörü Meslek Dersleri Öğretmeni Neslihan YÜNSEL’ de müftülüğe ve Kur’an Kursu yönetici ve öğreticilerine teşekkür etti. Ziyaret sonunda Müftülük tarafından öğrencilere hediyeler takdim edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
vanlı 12 ay önce

İpekyolu farkı tebrik ve takip ediyor başarılar diliyoruz

Avatar
samimi 11 ay önce

Bu tür teşvik edici projelerin yapılması bizleri daha çok sevindiriyor. Proje sahibini ve emeği olan kişileri tebrik ederim.