İpekyolu Müftülüğü'nün engellilere yönelik kursları devam ediyor
Van İli İpekyolu İlçe Müftülüğünce yaygın din eğitimi hizmetlerini toplumun tüm kesimine ulaştırma hedefleri doğrultusunda; Engellilere yönelik Kur’an Kursları açıldı.

Açılan bu kurslarda daha önce Diyanet İşleri Başkanlığınca Afyon ve Rize illerinde Engellilere yönelik kurslarda görevlendirilecek öğreticilere yönelik düzenlenen seminerlere katılarak sertifikalarını alan öğretici görevlendirildi.

Kur’an Kursu Öğreticilerinden Aslihan ÖZTÜRKCİ, Fatımatüzzehra Kur’an Kursunda Görme Engellilere, Hatice BUĞRUL ve Melike ŞEN tarafından Askeri Rüştiye Kur’an Kursunda İşitme Engellilere, Mine GÜVEN tarafından Otistik ve Fiziksel Engellilere evlerinde olmak üzere Kur’an Öğretimi Kursları açıldı

Engellilere bakmakla yükümlü olup Kurslara gelemeyen vatandaşlara da istekleri halinde kendilerine evlerinde Kur’an Kursu hizmetleri sunuluyor. Engelliler Haftası münasebetiyle Müftülükce açılan bu kurslar ile Yapılacak çalışmalarda koordinasyonun sağlanması ve ihtiyaçların giderilmesi noktasında Engelliler ile ilgili faaliyet gösteren dernekler ziyaret edildi.
  İşitme Engelliler İçin Açılan Kursdan görüntüler

http://www.vanilmuftulugu.gov.tr/images/haber_sayfalar/gundem_sayfalar/3_aralik_dunya_engelliler_gunu_05122014/2.jpg 
 
Fiziksel Engelliler için açılan kursdan görüntü

Diyanet Haberler'e dair ilk haberleri kapalı grup sayfamızdan öğrenmek için

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol