İpekyolu'nda Şehitleri Anma programı

Diyanet Haber- Van Ipekyolu Müftülüğü Şehitleri Anma Programı düzenledi.

İpekyolu'nda Şehitleri Anma programı

Diyanet Haber- Van Ipekyolu Müftülüğü Şehitleri Anma Programı düzenledi.

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
18 Mart 2016 Cuma 16:16
İpekyolu'nda Şehitleri Anma programı
banner221
“ŞÜHEDÂNIN İZİNDE HUZUR'DA NİYAZDAYIZ” ÇANAKKALE SEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI

Dün olduğu gibi bugün de milletin birliği, dirliği ve bütünlüğü için değerleri uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin ruhlarını şâd etmek, hatıralarını yâd etmek şühedâya ve geride bıraktıkları yakınlarına karşı gösterilecek en büyük vefâ borcudur.

Bu bağlamda Çanakkale Zaferi'nin 101. yıl dönümü olması münasebetiyle aziz şehitlerimize karşı görevlerimizi yerine getirmek ve halkımızın konuya olan duyarlılığını artırmak amacıyla İpekyolu ilçe Müftülüğünce 18 Mart 2016 Cuma günü sabah namazını müteakip Yeni Nurşin Camiinde " Şühedânın İzinde Huzur'da Niyazdayız " Şehitleri Anma Programı düzenledi.

Program; Sabah namazı öncesi okunan Sela, Yasin-i Şerif, akabinde yaklaşık bin kişinin katıldığı sabah namazının cemaatle kılınması, Kur’an tilaveti, Tekbir, tehlil, Salât-ü selâm, kaside, Van İl Müftüsü Nimetullah ARVAS’ın kısa selamlama konuşması ve akabinde yapmış olduğu dua ile devam etti. Okunan Hatmi Şerifler, Salat-ü selamlar Şehitlerimiz ve hakkın rahmetine kavuşan gazilerimizin ruhlarına hediye olarak takdim edildi.

Program sonunda katılımcılara Müftülüğümüz ve din görevlilerimizin katkılarıyla Çanakkale savaşları sırasında askerlere verilen Buğday Çorbası ve Üzüm Hoşafı ikramı yapıldı. Vatandaşlarımız düzenlenen programdan dolayı mutluluklarını ve dualarını ileterek memnuniyetlerini belirttiler.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220