İscehisar'da şehitler için hatim duası
Grup Sayfamız için

İscehisar Esentepe Camii Derneği tarafından organize edilen etkinlikte, şehit asker ve polisler için Esentepe Camii'nde okunan hatimlerin duası yapıldı.

Ayrıca bu yıl 1996/1 olarak vatani görevini yapmak için silahaltına alınacak Esentepe Mahallesi gençlerimize Kaymakam Ali Altınkaynak Kur-an'ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti. Törene Kaymakam Ali Altınkaynak, İlçe Müftüsü Talha Demirkaya, İlçe Vaizi Sezai Ceyhan, Esentepe Camii imamı Hüseyin özçam Hatıra fotoğrafı çekilmesinden sonra vatandaşlara yöresel yemek tirit ikram edildi. Askere gidecek gençler ve vatandaşlar katıldı.

Yatsı namazı öncesi ilçe Müftüsü Talha Demirkaya "Vatan Sevgisi" ile ilgili sohbet gerçekleştirdi. Yatsı Namazının kılınmasından ardından İlçe Kaymakamı Ali Altınkaynak askere gidecek gençlere Milli Birliğimizin sembolü Türk Bayrağımız ile Dini Birliğimizin sembolü Kur-anı Kerim'i öpüp başlarına koyarak hediye ettiler.

Askerlerimizde verilen hediyenin son derece önemli olduğunu bu kutsal emanetleri korumak için canlarını seve seve feda edeceklerini belirten gençler kutsal emanetleri öpüp başlarına koyarak teslim aldılar.
Anahtar Kelimeler:
ŞehitHatimTalha Demirkaya

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol