Isparta'da "iyilik sofrası" kuruldu

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı desteğiyle "İyilik Sofrası" iftarı verildi.

Isparta'da "iyilik sofrası" kuruldu

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı desteğiyle "İyilik Sofrası" iftarı verildi.

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
21 Haziran 2016 Salı 01:07
Isparta'da "iyilik sofrası" kuruldu
banner221

Bir otelde düzenlenen ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, iftar yemeğinin ardından Türkiye Diyanet Vakfı nın Türkiye ve dünya genelindeki çalışmalarının anlatıldığı film gösterildi.

Isparta Müftüsü Galip Akın, programda yaptığı konuşmada, vakıf geleneğinin insanlığa bir hediye olduğunu, ecdadın bu kutsal emanete sahip çıkarak, vakıflar sayesinde İslam ve millete büyük hizmetler sunulduğunu söyledi.

Akın, Türkiye Diyanet Vakfı nın bu iyilik halkasının bir devamı olarak 1971'de kurulduğunu ve 41 yıldır milletin hizmetinde olduğunu vurgulayarak, vakfın milletin desteğiyle yurt içi ve yurt dışında birçok hizmet gerçekleştirdiğine dikkati çekti.

Gönüller arasında iyilik köprülerinin kurulmasının önemine işaret eden Akın, "Türkiye Diyanet Vakfı , 'Gelin gönüller yapalım, bu ramazan ve her zaman' sloganıyla yurt içi ve yurt dışında hizmetlerini sürdürmektedir. Ramazanda almamız gereken ilk ders iyiliktir. Bu iyilik sayesinde kırık kalpleri onarmalı, yetimlere destek olmalı, engelli kardeşlerimizin engellerini aşmasına yardımcı olunmalıdır. 68 ülkenin 400 bölgesinde kurduğu iyilik sofraları ve dağıttığı gıda kolileri ile bir milyon kişiye yardım ulaştırmış, yurt içinde 1 milyon 506 bin, yurt dışında 2 milyon dolar yardım sunmuş bir vakfımız var."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220