İzmit Müftülüğü'nden 4 kişiye umre

Kocaeli İl Müftülüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Kapalı Spor Salonunda muhteşem bir program düzenlendi.

İzmit Müftülüğü'nden 4 kişiye umre

Kocaeli İl Müftülüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Kapalı Spor Salonunda muhteşem bir program düzenlendi.

20 Nisan 2016 Çarşamba 15:07
İzmit Müftülüğü'nden 4 kişiye umre
İZMİT MÜFTÜLÜĞÜ'NDEN 4 KİŞİYE UMRE HEDİYESİKocaeli İl Müftülüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programa vatandaşlar büyük ilgi gösterdiler. Salonun tamamı dolunca çok sayıda vatandaş salon dışında kurulan dev LED ekrandan programı izlediler. Ayrıca program yerel kanallarda canlı olarak yayınlandı.

Programa AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan, İzmit İlçe Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit İlçe Müftümüz Musa Bilgiç, İlçe Müftüleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 


Program, İzmit İlçe Müftülüğüne bağlı Mehmet Ali Paşa 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu, Yeşilova Camii 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu, Rahmet Camii 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu ve Kocatepe Edipali Camii 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursunda eğitim gören miniklerin birbirinden güzel gösterileri ve şiirleri ile başladı. Miniklerin gösterileri ve okudukları ilahi ile şiirler programa katılan vatandaşlar tarafından büyük beğeni ile izlendi.

İzmit MüftülüğÜ'nden 4 kişiye umre


Miniklerin gösterilerinin ardından İzmit İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarında görev yapan Esma Yılmaz Bursalı, Neslihan Özoğlu, Hacer Sarı, Özlem Koç, Hatice Çift, Nursel Akbaş, Zemine Özer, Ebru Mutlu, Aynur Kanca, Merve Güven, Ayşe Çengel, Fatma Rümeysa Topal, Tenzile Sözer, Fatma Burak, Tuba Uysal, Nursel Pekdemir, İlknur Yetim, Neriman Yazıcı, Özlem Davut, Rukiye Değirmenci, Çiğdem Ak, Fatma Özbek, Kübra Türkmen, Merve Sağır, Mülkiye Çakal, Neslihan Argun, Seda Çelik, Seda Öğmen, Semanur Duzcan, Kübra Demir, Şule Dirik, Yasemin Şenol, Zeynep Murat, Tuğba Mercan ve Betül Kara Tümüç’e Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan ve İzmit İlçe Müftüsü Musa Bilgiç tarafından teşekkür belgeleri verildi.


Belgelerin verilmesinin ardından protokol konuşmaları ile program devam etti. İlk olarak konuşma yapmak üzere Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan kürsüye geldi.

“ÜMMETİN NEFSİ MUHASEBEYE İHTİYACI VAR”

Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan konuşmasında “Tevhid ve Vahdet medeniyetinin mimarı efendimiz yirmibeş sene gibi kısa bir sürede böyle seçkin bir toplum vücuda getirirken, maalesef bugün İslâm dünyası tarihinin en zor dönemlerinden birini yaşamaktadır. Öyle ki fitne ve tefrika ateşi İslâm coğrafyasını her yönden kuşatmıştır. ‘Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet’ temalı bu Kutlu Doğum Haftamızda önce ümmetin nefsi muhasebeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum” dedi.

“HADİSLER MÜSLÜMANIN PROFİLİNİ ÇİZMEKTE VE BİZE YOL GÖSTERMEKTEDİR” 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş ise “Müslüman, insanların elinden ve dilinden güvende olduğu kimsedir. Bu hadisler Müslümanın profilini çizmekte ve bize yol göstermektedir. Dünyanın neresine gidersek gidelim Müslüman denildiğinde güven duyulan kimseler olarak anılmak, arzusunda olmak gerekmektedir. Biz Rabbimizin razı olacağı hayatı yine O’nun hayatından öğrenmekteyiz. Bu nedenle çocuklarımıza yaratanı, Kur’ân-ı Kerim’i ve Peygamber efendimizi küçük yaşlarda anlatmamız gerekmektedir” dedi.

İzmit MüftülüğÜ'nden 4 kişiye umre“KO-MEK KURSLARINDA KUR’ÂN-I KERİM YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Konuşmanın ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KO-MEK) Kocaeli Meslek Edindirme Kurslarında yapılan Kur’ân-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasına katılanlara Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş tarafından hediyeleri takdim edildi. Birincilik ödülü kazanan Hülya Taka Umre seyahati, ikinci Aslı Erdoğan Dizüstü Bilgisayar ve üçüncü Huriye Ertürk tablet hediye edildi.

“BU DİNİN BİR TEMSİLCİ, BİR ÜMMETİ OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM”

Hediye takdiminin ardında kürsüye gelen Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban ise konuşmasında, “Öyle bir Coğrafyada yaşıyoruz ki her tarafı kan gölü. Ancak az önce izlediğimiz geleceğimiz olan o çocukları gördükçe bizlerin umutları artıyor. Çünkü biliyoruz ki onlar dinini, peygamberini ne kadar öğrenirse İslâm âlemine o kadar faydaları o kadar katkıları olacaktır. İslâm dininde kötülüklere yer yok, öldürmeye yer yok, her şeyi yaşatmayı emreden bir dinimiz var. Bu dinin bir temsilci, bir ümmeti olmanın da mutluluğunu yaşıyorum” dedi


İzmit MüftülüğÜ'nden 4 kişiye umreProtokol konuşmalarının ardından 2010 Dünya Kur’ân-ı Kerim’i Güzel Okuma birincisi ve Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii İmam Hatibi Ali Tel programa katılanlara Kur’an Ziyafeti sundu. Duygu dolu anlara sahne olan Kur’an ziyafetinin ardından Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet EKŞİ günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından sahneye merakla beklenen sanatçı Mustafa Cihat çıktı. Mustafa Cihat, söylediği ezgilerle salonu coşturdu. Programa katılanlar ezgilere eşlik ederek salonu inlettiler. 

“İZMİT MÜFTÜLÜĞÜNDEN 4 KİŞİYE UMRE HEDİYESİ”

Mustafa Cihat konserinin ardından herkesin heyecanla beklediği Umre çekilişine sıra geldi. Programa katılanların büyük heyecanla beklediği çekilişleri Ak Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün ve Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan yaptılar. Programa girişte dağıtılan güllerin üzerindeki numaralar arasından çekilen kurada kazanan 4 kişi belirlendi. İzmit İlçe Müftülüğü tarafından Umreye gönderilecek olan talihliler duygularını ifade ettiler. Daha sonra hep birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.


İzmit İlçe Müftülüğü olarak bu büyük organizasyonda gösteriler yapan Mehmet Ali Paşa 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu, Yeşilova Camii 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu, Rahmet Camii 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu ve Kocatepe Edipali Camii 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursunda eğitim gören minik yavrularımıza ve onların eğitiminde pay sahibi olan Mehmet Ali Paşa 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu öğreticilerimiz Esma Yılmaz Bursalı, Neslihan Özoğlu ve Hacer Sarı’ya, Yeşilova Camii 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu öğreticimiz Mülkiye Çakal’a, Rahmet Camii 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu öğreticilerimiz Nursel Akbaş ve Zemine Özer’e, Kocatepe Edipali Camii 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu öğreticimiz Özlem Davut’a ve tüm 4-6 yaş grubu kurslarımızda görev alan hocalarımıza geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın eğitiminde göstermiş oldukları gayretlerden dolayı teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz. 
  
 
Son Güncelleme: 21.04.2016 13:19
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.