Kadışehri'nde, Kadir Gecesi idrak edildi
Grup Sayfamız için

Yozgatı'n Kadışehri ilçesinde Kadir gecesi dolu dolu idrak edildi. İlçe Kaymakamı ve belediye başkanı ile ilçe daire amirlerinin de katıldığı program merkez meydan camiinde yapıldı.

Kadışehri Merkez Meydan camiinde akşam namazından sonra başlayan program Merkez Camilerdeki ve dairede görevlilerin okuduğu mevlitle başladı.

Teravih namazından sonra İlçe Müftüsü Abdullah YALMAN vaaz etti ve Kadir gecesinin bir ömre bedel olduğunu ve bir dönüm noktası ve milat olması gerektiğini bunu sağlamak için de öncelikle nefis muhasebesi yapmak ve ramazanda başlayan ibadet ve okumalara devam edilmesi gerektiğini anlattı.

Vaazdan sonra sakal-ı şerif ziyareti gerçekleştirildi, Daha sonra vatandaşlarla birlikte hatimler okunup kelime-i tevhidler çekildi. Gecenin sonunda Meydan Camii İmam Hatibi Ahmet Mert hoca tesbih namazı kıldırdı.

Namazdan sonra İlçe Vaizi Erdoğan Altuntaş hoca tarafından okunan 10 hatmin ve kelime-i tevhidlerin duası yapıldı. Programlara katılan vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirerek emeği geçenlere teşekkür ettiler...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol