Karaçoban Müftülüğü'nden Kutlu Doğum Programı
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABERKaraçoban İlçe Müftülüğü 2016 yılı Kutlu Doğum Programı 19.04.2016 tarihinde Karaçoban İMKB Yatılı Orta Okulu Konferans salonunda gerçekleşti.

Sabah saat 10:00 da bayanlara, öğleden sonra saat 14:00 te erkeklere yönelik konferansa bu yıl konuşmacı olarak Erzurum İl Müftü Vekili Celal BÜYÜK katıldı.

Programın erkeklere yönelik kısmına Karaçoban Kaymakamı Muhsin Duran KALKAN, Karaçoban Belediye Başkanı Av. İrfan SARI, Erzurum İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetler Şube müdürü Sedi  BAYOĞLU, Karayazı İlçe müftüsü Ömer KAYHAN, daire amirleri, kanaat önderleri siyasi parti ilçe başkanları ve ilçe halkının katılımı ile icra edildi.

Her iki bölümde de halkın büyük teveccühünü kazanan programımız,Kuran-ı Kerim tilaveti ve meali şerifi, Karaçoban İlçe Müftüsü Aziz AKTAN’ın açılış konuşması, haftanın önemini ihtiva eden sinevizyon gösterimi ,din gönüllüsü hocalarımızın sunduğu ilahi ve kasideler, Kur'an Kursu öğrencilerinin hazırladığı ‘’İslam’da İlk Açık Davet’’ konulu piyes gösterisi,şiir, Kuran Kursları arası düzenlenen Kur'an-ı Kerim yüzüne okuma ve Temel Dini  Bilgiler yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediye takdimi ile devam etti.

Hz Peygamber,Tevhid ve Vahdet- İnsanlığın Kurtuluşu İçin Gelin Birlik Olalım” konulu konferansta İl müftü vekili Celal

–Birlik ve beraberliğin önemine,

–Kardeşlik ruhu için Peygamberimizin güzel ahlakına,

–Farklı dil,ırk,mezhep,bölge,kabile gibi unsurların kardeşliğimize gölge düşürmemesi  gerektiğine ,

–Daha huzurlu bir hayat için hepimizin sorumluluğumuzu yerine getirmemiz gerektiğini,

­­–Kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi ihlal eden girişimlere beraberce asla fırsat vermememize özellikle vurgu yaptı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol