Karanlık dünyalarını Kur’an ile aydınlatıyorlar
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER Batman İli Merkez Necat Nasıroğlu Yatılı Kur'an Kursu’nda eğitim alan görme engelli kız öğrenciler, azimleriyle herkese örnek oluyor.

Müftülük bünyesinde eğitim-öğretim vermekte olan  Necat Nasıroğlu Yatılı Kız Kur'an Kursu’nda, Kur\'an-ı Kerim'i okuma, tecvit ve hafızlık dersi veriliyor. Aynı zamanda Görme engelli olan 13 kız öğrenci de karanlık dünyalarını Kur’an ışığı ile aydınlatıyorlar.

İl Müftüsü Turgut ERHAN, bu görme engelli 13 öğrenci eğitimlerinde göstermiş olduğu başarıları nedeniyle kendilerine başarı, katılım ve teşekkür belgelerini takdim etti.  

“Kur’an-ı Kerimi okumaya, anlamaya hiçbir engelin olmadığının en güzel örneği burada eğitim gören 13 görme engelli öğrencimizin göstermiş olduğu bu başarıdır” diyen İl Müftüsü ERHAN, "Necat Nasıroğlu Yatılı Kur'an Kursu'nda eğitim gören 13 görme engelli öğrencimiz için yer tespitini ve öğle yemeklerini ayarladık. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden bir araç temin ederek kursa gelenleri evlerinden alarak tekrar geri evlerine bıraktık. Kur'an ve dini bilgiler eğitimi verdik. Onlardan 2'si şuan hafızlığa devam edecek. Öğrencilerimize başarı, katılım ve teşekkür belgelerini kursumuzda takdim ettik. Yetiştirmek için her türlü fedakârlığı gösteren hocamızı ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum." diye konuştu.



 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol