Kayseri gençliği huzurda buluşuyor
Grup Sayfamız için

Bu yıl 11-18 Ekim 2015 tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftasının teması olan "Cami ve Namazla arınma" etkinlikleri kapsamında, gençlere cami merkezli bir hayat tarzı kazandıracak çalışmalar yapılması, birlik ve beraberlik mekânı olan camilerde gençlerin ibadetlere katılımını teşvik etmek amacıyla Kayseri İl Müftülüğü tarafından 07.02.2016 Pazar günü Hunat Camii’nde Gençlik Huzur’da Buluşuyor” programının beşincisi düzenlendi.

Hunat Camisinde düzenlenen programa halkımızın katılımı yoğun oldu. Sabah Namazı sonrası İl Müftümüz Doç. Dr. Şahin GÜVEN cemaate “Dua” konulu vaaz verdi.

Kayseri İl Müftüsü GÜVEN, Allah (c.c.) “Dua edin duanıza icabet edeyim” buyuruyor. Dua edebilmek Mü’min’in imanının gereğidir, dualarımız Rabbimize ulaşmanın en kısa yoludur. Dua Rabbimizin karşısında tevazu göstergesi olduğu için Rabbimizin rahmetini celbeder. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) “Dua ibadetin özüdür” buyuruyor. Dua için hiç bir engellenmiş zaman yoktur. Rabbimiz bolluk anında da darlık anında da dua etmemizi emrediyor. Allah’ı seven kullar imanın tadına varmak isteyen kullar geceleyin kalkıp dua ediyorlar.” dedi ve cemaatten, Ülkemiz ve İslam aleminin içinde bulunduğu terörün bitmesi, akan kardeş kanının durması ve kurtuluşu için dua edilmesini istedi.

İl Müftüsünün sohbeti sonrası zikir ve dualarla program sona erdi. Program sonrası cami çıkışında Melikgazi Belediyesi ve ÇAYKUR Bölge Müdürlüğünün katkılarıyla cemaate çorba ve çay ikramı yapıldı.

***


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol