Kayseri H. Aliye Tarman Camii’nde Sabah namazı buluşması
Grup Sayfamız için

Bu yıl 11-18 Ekim 2015 tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası teması olan" Cami ve Namazla Arınma " kapsamında, gençlere cami merkezli bir hayat tarzı kazandıracak çalışmalar yapılması, birlik ve beraberlik mekânı olan camilerde gençlerin ibadetlere katılımını teşvik etmek amacıyla Kayseri İl Müftülüğü tarafından 13.11.2015 Cuma günü Erkilet Bölgesinde H. Aliye TARMAN Camii’nde “Gençlik Huzurda Buluşuyor” temalı program yapıldı.

H. Aliye TARMAN Camii'nde düzenlenen programa İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin GÜVEN, Kocasinan İlçe Müftülüğü Eğitim Uzmanı Abdullah BAKTIR ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sabah Namazı sonrası cemaate hitap eden İl Müftüsü GÜVEN, “Camilerimiz bulundukları mahallenin manevi dinamikleridir. Camilerimizde dini eğitim almalıyız. Camilerimizde ve Kur’an Kurslarımızda 4 yaşından başlayarak her yaşa Kur’an öğretilip din eğitimi verilmektedir.  Müslüman hassasiyeti ile dinimizi yaşamak için hemen harekete geçmeliyiz. Peygamber Efendimiz camide cemaatle kılınan namazın yirmi yedi kat daha sevap olduğunu bildiriyor. İnsanlar dinini zayi etmeye başladığı zaman namazı zayi ederek başlıyor. Namazlarımızı camide cemaatle muhafaza edelim. ” dedi.

Program sonrası İl Müftüsü GÜVEN, Erkilet bölgesindeki Din Görevlileri ile istişare toplantısı yaptı. Din görevlilerinden Din hizmetlerini yürütürken karşılaşılan problemleri dinledi ve çözüm önerileri sundu.

Program sonrası cami çıkışında H. Aliye TARMAN Camii İmam Hatibi Mikail DOĞAN, Müezzin Kayyım Ramazan UYAR ve mahalle muhtarı Hayati YURT cemaate çorba ikramı yaptılar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol