Keşaplı umreciler kutsal yolculuğa hazırlanıyor
Grup sayfamız için  

İlçe Müftüsü Muhammer ÖZKALAYCI seminerde yaptığı konuşmada,"Çıkacağınız yolculuk, sıradan bir yolculuk değil. Bu yolculuk ibadet için çıktığınız bir yolculuktur. Allah’ın sizlere emanet olarak verdiğibu mülke karşılık, Allah yolunda harcayıp, Rabbimizin misafiri olmaya gidiyorsunuz. Bu ağırlığın altında şu andan itibaren Allah’ın misafiri olmaya layık hal, hareket ve konuşmalar yapmanız lazım. Allah rızası için gideceğiniz bu kutsal mekanlarda halinize, hareketinize,tavırlarınıza çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Sizler oraya kardeşlik bağlanırınızı arttırmak, maneviyatınızı güçlendirmek, namazlarınıza dikkat etmek, ağzınızdan çıkacak güzel sözlerin artması için gidiyorsunuz. Orada kılınan bir namaz yüz bin namaza denk ise, orada işlenecek günahların da kat kat fazla olduğunu unutmayın." dedi.

Keşap’tan Umreye gidecek olan grubun başkanı olan Mrk.Ortaokul Camii İmam-Hatibi D.Ali Dönmez ise Seminerde Umreye gidecekler için, ihramın giyilişi, tavafın yapılışı hakkında teorik bilgiler örneklendirmeler yaparak umrecileri bilgilendirdi.

Seminer sonunda Umreye gidecek vatandaşlara Kutsal topraklarda görevlerini yaparken hastalıklardan korunmaları için aşı yapıldı.

Anahtar Kelimeler:
DiyanetDinihaberler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol