Keskin'de Mevlid Kandili programı

Kırıkkale Keskin İlçe Müftülüğü tarafından Kredi Yurtlar Kurumu Kız Yurdunda “Mevlid Kandili” programı yapıldı.

Keskin'de Mevlid Kandili programı

Kırıkkale Keskin İlçe Müftülüğü tarafından Kredi Yurtlar Kurumu Kız Yurdunda “Mevlid Kandili” programı yapıldı.

04 Ocak 2015 Pazar 16:00
Keskin'de Mevlid Kandili programı
banner221
Facebook Sayfamız için  

Program öncesinde Keskin Merkez Hayriye Camii’nde Yatsı namazı öncesi Diyanet İşleri Başkanlığı Cami Hizmetleri Daire Başkanı Selahattin Çelebi, İlçe Müftülüğü tarafından Keskin İmam-Hatip Lisesi öğrencilerine ve Keskin gençlerine yönelik verilen Kur’an’ı Kerim ve Dinim İslam kitabı derslerine katılan gençlere ve Cami cemaatine yönelik bir sohbet gerçekleştirdi.

K.Y.K Kız Yurdunda yapılan programda İlçe Müftüsü Fazlı MUTLU kısa bir açılış konuşması yaptı. Müftülük olarak gençlerle bu buluşmaların devam edeceğini söyleyerek, salonu dolduran gençlere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Diyanet İşleri Başkanlığı Cami Hizmetleri Daire Başkanı Selahattin Çelebi’de   programda kısa bir konuşma yaptı. Programda Kız Yurdu öğrencileri tarafından mini bir piyes yapıldı.

Programda Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Atama I Daire Başkanı Recep SÖNMEZ “Peygamber Sevgisi” ile ilgili bir konferans verdi.           

Sönmez, yaptığı konuşmada; Peygamber Efendimizin hayatına kısaca değindikten sonra, Allah Rasülünün yaptıklarını yapmanın, yapmaktan kaçındığı şeyleri de yapmamanın Sevgili Peygamberimizi sevmek demek olduğunu söyleyerek, Sünnetin önemine değindi. Konferansın ardından ilahi ve tasavvuf müziği sanatçısı İbrahim CUŞAN, Din görevlileri Mehmet SULUKAN ve Murathan ÖNDER, söylemiş olduğu eserlerle programa renk kattılar.     
 
Cami Hizmetleri Daire Başkanı Selahattin Çelebi’nin program sonunda yapmış olduğu duadan sonra, İlçe Müftüsü Fazlı MUTLU tarafından Diyanet İşleri Başkanlığının yayınlamış olduğu “Dinim İslam” kitabından K.Y.K Kız Yurdu Öğrencileri arasında daha önceden gerçekleştirilen sınavda dereceye giren öğrencilere altın hediye edildi.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220