Kırıkhan Müftülüğü'nden Vefa Örneği
Grup Sayfamız için

Hediyeyi engelli imam hatip adına oğlu Harun ÇALIŞKAN teslim aldı. Teslim töreninde Kırıkhan İlçe Müftüsü Mekki SOLMAZ yaptığı açıklamada “Her birimiz bir engelli adayı olduğumuzu unutmamalıyız. Hiç ummadığımız bir anda engelli bir birey olabiliriz. Her zaman bunun bilinci içerisinde olmalıyız.” dedi.

Türkiye'de yaklaşık 8 milyon engelli vatandaşın bulunduğunu belirten Müftü SOLMAZ; "Engelli kardeşlerimize karşı sorumluluklarımız var. Bu insanlara sahip çıkmak, bizim vazifemiz. Onların hayatlarındaki engelleri bir nebze olsun azaltmak bizi mutlu ediyor. Bu aracın engelli imam kardeşimize hayırlı uğurlu olmasını ve kendisine yaşamında kolaylık sağlamasını diliyorum.” dedi.  

Malulen emekli olan imam hatip Ali Rıza ÇALIŞKAN telefon ile Kırıkhan İlçe Müftüsü Mekki SOLMAZ’ı arayıp konuşmasında memnuniyetini dile getirerek “Sayın müftümüze engelliler için göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı çok teşekkür ediyorum. Hayatım boyunca almış olduğum en güzel hediyelerden birisi de bu arabadır. İnşallah bu araç sayesinde hayatım daha da değişecektir. Bu kadirşinaslık örneğini sergileyen başta sayın ilçe müftümüz Mekki SOLMAZ olmak üzere emeği geçen herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Yaptıkları hayırlı hizmetlerinde önlerine çıkan tüm engelleri kaldırsın” diye dua etti ve memnuniyetini belirtti.

Akülü aracına kavuşan emekli imam hatip Ali Rıza ÇALIŞKAN’ın oğlu Harun ÇALIŞKAN da Kırıkhan ilçe müftülüğüne ve aracın bağışlanmasına katkısı olanlara teşekkür ederek “Babamı sevindirdiniz. Allah’ta sizleri sevindirsin.” dedi.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol