Kırıkkale Yeşil Camii, Selçuklu Mimarisinde Yeniden Yapılacak
Grup Sayfamız için

Caminin ihtiyaçlara cevap verecek ve çevresine, Kırıkkale’ye mimari bir zenginlik katacak şekilde Balışeyh Ballıbaba Selçuklu Camisi örnek alınarak bir proje çizilmesi kararlaştırıldı. Caminin arsa imar durumu ile proje konusunda Belediye başkanlığınca gerekli çalışmalar yapıldı. Caminin en alt katı abdestlikler, orta katı Kur’an Kursu ve yol seviyesi üstü Selçuklu mimarisinde cami yaptırmak üzere hayır sahibi Mustafa ERGENÇ tarafından bütün masrafları üstlenildi.

Bununla ilgili Yeşil Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Yıldırımlar Tesisinin ortaklarından olan hayır sahibi Mustafa ERGENÇ arasında il müftülüğünde düzenlenen bir törenle protokol imzalandı ve İl Müftüsü tarafından protokol imzalanarak yürürlüğe girdi.

İl Müftüsü Bekir GEREK imza töreninde yaptığı konuşmada Yeşil Camii’nin ihtiyaçlara cevap verecek şekilde yeniden yapılması konusunda dernek yönetimi ile çalışmaların yapıldığını bunun sonucu olarak belediye başkanlığı tarafından cami arsasının imarının yapıldığını ve proje hazırlama konusunda gerekli desteğin verildiğini belirterek hayır sahibi Yıldırımlar Tesisi ortaklarından Mustafa ERGENÇ’in bu caminin yapımını üstlenmesinde Belediye Başkanı Mehmet SAYGILI’nın önemli katkılarının olduğunu belirtti ve teşekkür etti.

Hayır sahibi Mustafa ERGENÇ’in ise güzel bir örnek sergileyerek hem Kırıkkale’ye hem de kendi manevi geleceğine önemli bir yatırım yaptığını belirterek kutlayarak hayırlarının Allah’tan kabulünü diledi.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol