Kırşehir İl Müftülüğünden İftar Yemeği
Düzenlenen iftar proğramına, Vali Özdemir Çakacak, Garnizon Komutanı J.Alb. Murat Bulut, Kırşehir Belediye Başkan yardımcısı Yaşar Sulu, İl Müftümüz Mehmet Şahin, İl Emniyet Müdür Vekili Zeki Acar, Kırşehir Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü  Kasım Varol, daire müdürleri, İlçe Müftüleri, Sivil Toplum kuruluşu temsilcileri, Siyasi parti il başkanları, Türkiye Diyanet Vakfı mütevelli heyeti, Hayırsever İş adamları, yazılı ve görsel basın mensupları, Müftülük Personeli ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Program, Hafız Mahmut Ercan’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Akşam ezanının okunması ile birlikte davetliler iftar duası ile oruçlarını açtılar.
 
Programda konuşan İl Müftüsü Mehmet Şahin, davete katılanlara teşekkür ederek, katılımlarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Müftü Şahin konuşmasında; “Kırşehir İl Müftülüğü ve Kırşehir Türkiye Diyanet Vakfı şubesi olarak düzenlemiş olduğumuz bu iftar yemeği proğramına hoş geldiniz. Cenabı Hak Ramazan ayının bereketinden, feyzinden vaat ettiği şekilde faydalanmayı nasip etsin. Allah’ımıza sonsuz şükürler olsun ki nimetler deryasında yüzüyoruz. Ramazanda da müminlerin rızıklarına ayrıca bir bereket edilmektedir. Bunu hem görüyor hem de yaşıyoruz.

 
  Ülkemiz olarak da bolluklar içerisindeyiz buna şükrediyoruz. Cenabı Allah şükrünü eda etmeyi nasip etsin. Ramazan rahmet ve mağfiret ayı olmasının yanında, aynı zamanda yardımlaşma ve paylaşma ayıdır. Özellikle bu ramazan, Diyanet İşleri Başkanlığımızın hazırladığı “Kimse Kimsesiz Kalmasın Bu Ramazan ve Her Zaman” sloganıyla yola çıktık.  
 
 Memleketimizde de muhtaç olan kimseler var onlara ulaşmaya çalışıyoruz. Açlık çeken mümin kardeşlerimize de bizler Türkiye Diyanet Vakfı olarak elimizden geleni yapıyoruz. Oruçlarımızı Cenabı Hak kabul etsin, bizleri Ramazan bayramına da kavuştursun inşallah. Daha nice iftarlar da, Ramazanlarda buluşmamızı Cenabı Allah nasip etsin, hepinize huzurlu Ramazanlar diliyorum, katıldığınız için teşekkür ediyorum.” Dedi.
 
İl Müftü yardımcısı Şinasi Öztürk’ün yaptığı yemek duasının akabinde Türkiye Diyanet Vakfı tarafından hazırlanan “Hiç Kimse Kimsesiz Kalmasın Bu Ramazan ve Her Zaman” sinevizyonu izlendi.
 
Daha sonra İftar yemeğine katılan misafirler İl Müftüsü Mehmet Şahin’e teşekkür ederek İl Müftülüğünden ayrıldılar. 

 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ali Özcan / nevşehir 2 yıl önce

Gerçekten Mehmet Şahin hocamız değerli bir müftümüz.Tebrik eder başarılarının devamını dilerim.Allah yardımcınız olsun hocam.
Nevşehirden sevgiler....