Kırşehir Müftülüğü'nde İlçe Müftüler toplantısı yapıldı

13 Mayıs 2014 Salı günü saat:10.00’da yapılan toplantıya İl Müftüsü Mehmet Şahin başkanlığında, İl Müftü Yardımcıları Şinasi Öztürk, Şevket Karaca, Akpınar İlçe Müftüsü Mustafa Arslan, Akçakent İlçe Müftüsü Osman Bayram Latifoğlu, Boztepe İlçe Müftüsü Talat İlbahar, Çiçekdağı İlçe Müftüsü Bünyamin Turgut, Kaman İlçe Müftüsü Metin Arcaklıoğlu ve Mucur İlçe Müftüsü Tahsin Yazgan katıldılar.

Yapılan toplantıda ülke genelinde olduğu gibi Kırşehir il ve ilçelerinde de büyük bir coşku ile kutlanan 2014 yılı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri değerlendirildi.

25 Mayıs 2014 Pazar günü yapılacak olan Şeyh Edebali’yi anma proğramı ile ilgili konular, İlde bulunan yerel ve ulusal yayın yapan kanallarda yapılacak programlar, Ramazan ayında yapılacak olan programlar, Din görevlileri tarafından yazılan hutbeler ve İl ve İlçe Müftülüklerinde yapılan genel çalışmalar değerlendirildi.

Ayrıca yapılan toplantıda Cami ve Kur’an Kursu hizmetlerinin kalitesini artırmak ve cami dışı din hizmetlerinin artırılması için yapılacak çalışmalar hakkında konular görüşüldü.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol