Kırşehir Müftülüğü'nden Din Görevlilerine Eğitim Semineri
Düzenlenen eğitim seminerine Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Şahin, Uzman Vaiz Şevket Şimşek ve camilerde görev yapan İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımlar katıldı.
       
Seminerde açılış konuşması yapan İl Müftüsü Mehmet Şahin; "Kur’an-ı Kerim'in içinde yaşadığımız şu dünyamızda en doğru yaşamanın yolunu gösteren bir rehber olduğunu ve Kur’an-ı Kerim okumak bu dünyada Allah’ımızla konuşmaktır.” dedi.

Okulların tatile girdiği şu dönemde camilerimizde ve Kur'an kurslarımızda açılacak olan yaz kurslarında uygulanacak usul ve esaslar hakkında bilgiler verdi.
       
Kur’ana karşı sorumluluklar hakkında da bilgiler veren İl Müftüsü Şahin şunları söyledi:“ Sizin en hayırlınız Kuran-ı Kerimi öğrenen ve öğretendir. Birincisi onu öğreneceğiz, ikincisi ise onu başkalarına da öğreteceğiz, Kur’anımıza saygı duyacağız.Kur’anımızın haramlarını haram, helallerini helal emirlerini baş üstüne yasaklarından kaçınmak üzere yaşamamız lazım.” dedi.
      
“ Bir din görevlisi kendisini görevine adayacaktır.” konusuna vurgu yapan Müftü Mehmet Şahin; "Yaz Kur'an kurslarımızın, milletimiz memleketimiz ve İlimiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz eder, Kurslarımızda görev yapacak tüm öğreticilerimize ve sevgili öğrencilerimize başarı ve kolaylıklar dilerim." dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol