Kırşehir Müftüsü İmam Hatip öğrencilerine konferans verdi

Gerçekleşen ziyaretin ardından okul bahçesinde bulunan İmam Hatip Lisesi Mescidi Aksa uygulama camisinde okul öğrencilerine yönelik İl Müftüsü Mehmet Şahin bir konferans verdi.

İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Karadeniz ve okul öğretmenlerinin de bulunduğu konferansta konuşan İl Müftüsü Mehmet Şahin, İmam Hatipli olmanın önemi hakkında bilgiler verdi.

İmam Hatipli öğrencilerin bulunduğu her ortamda gerek davranışlarıyla gerekse bilgi becerileriyle örnek olması gerektiğini anlatan İl Müftüsü Mehmet Şahin; Siz değerli İmam Hatip Lisesi öğrencilerimiz bu dünya için gerekli olan bilgi ve kültürü alırken aynı zamanda da dini bilgileri de alarak ahiret için gerekli olan eğitimi de alıyorsunuz. Günümüz teknoloji çağı olduğu için sizlerde bir elinizde Kur’an-ı Kerim diğer eliniz de bilgisayarlar ile her türlü eğitimi alarak geleceğin yöneticileri olacaksınız.Sizler gerek ailenizden gerekse burada bulunan hocalarınızdan almış olduğunuz bilgilerle yetişerek vatanınıza ve memleketimize faydalı insanlar olarak ülkenin gelişmesinde önemli katkılar yapacaksınız.” dedi.

Program sonunda Okul müdürü Mustafa Karadeniz, okul öğretmenleri ve öğrencilerle tek tek görüşen İl Müftüsü Mehmet Şahin Anadolu İmam Hatip lisesinden ayrıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol