Kırşehir'de
İyilik yap İyiliği yaşa projesi kapsamında 5 camide düzenlenen Yarışmada 40 öğrenci ödüllendirilirken derece yapan üç öğrenci altınla ödüllendirildi.
 
İl Müftüsü Mehmet Şahin, “Belediye Başkanlığımızla İl Müftülüğümüz arasında varılan mutabakat sonucunda bilinç geliştirme şuurlandırma farkındalık oluşturma ve öğrendiklerini hayata uygulama konusunda bir proje ortaya koyduk. Çocuklarımızın ibadet anlayışı ve süreklilik alışkanlığı kazanmaları için bu program ortaya konarak derecelendirme yapıldı” dedi.
 
Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, derece yapan öğrencileri altınla ödüllendirirken yaptığı açıklamada, “Bu süreci çocuklarımız velilerimiz ve din görevlisi arkadaşlarımız iyi takip ettiler. Bunun içerisinde özellikle anneler projenin içerisinde yer aldırlar. Bu sonucu çocuklarımız la birlikte paylaşma mutluluğu içerisindeyiz” ifadelerini kullanırken, derece yapan çocuklar, “Bu yarışma bizim için motive edici bir değer oldu. İslamı öğrenirken kendimizi bir yarışma içerisinde bulduk” şeklinde konuştu.
 
Yarışmalarda derece yapan Necati Babur, Aybüke Güdük ve Feyza Nur Haraza altın ile ödüllendirildi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol