Kocaeli'de Kutlu Doğum Haftası Hazırlıkları Başladı

Kocaeli İl Müftülüğü yaklaşan 2015 Yılı Kutlu Doğum Haftası’nı en iyi şekilde değerlendirmek amacıyla hazırlıklara başladı.

Kocaeli'de Kutlu Doğum Haftası Hazırlıkları Başladı

Kocaeli İl Müftülüğü yaklaşan 2015 Yılı Kutlu Doğum Haftası’nı en iyi şekilde değerlendirmek amacıyla hazırlıklara başladı.

25 Mart 2015 Çarşamba 21:03
Kocaeli'de Kutlu Doğum Haftası Hazırlıkları Başladı
banner221
Grup Sayfamız için

Bu kapsamda İl Müftülüğü konferans salonunda bir toplantı düzenlendi. İl Müftü Vekili İlyas Öztel’in başkanlığında yapılan toplantıya kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
 
Toplantı İzmit Şirintepe Camii İmam-Hatibi Ali Gülmez’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından İl Müftü Vekili İlyas Öztel bir konuşma yaptı.
 
Bu toplantının çok önemli olduğunu ifade eden Öztel, devamla şunları söyledi: “Çünkü bu toplantının konusu Hz. Peygamber’dir. Hz. Peygamber’i yakından tanımaya, örnek bir eş, baba, akraba, komşu, devlet başkanı kısaca bütün yönleriyle öğrenmeye ihtiyacımız vardır. Özellikle aile içi ve dışı şiddetin arttığı bir zamanda toplumun O’nun nasıl bir eş olduğunu öğrenmeye ihtiyacı bulunmaktadır.”
 
Kutlu Doğum Haftası’nın 2011 yılından itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından toplumun ihtiyaçları göz önünde bulundurularak belirlenen gündem çerçevesinde kutlanmaya başlandığını hatırlatan Öztel, 2015 yılı Kutlu Doğum Haftası’nın ana temasının “Hz. Peygamber, Birlikte Yaşama Ahlâkı ve Hukuku” olarak belirlendiğini ifade etti. İl Müftü Vekili Öztel daha sonra şöyle dedi: “İlimizdeki kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde bu tema çerçevesinde ilimize yakışır programlar yapacağız.”
 
Toplantıda söz alan kurum ve kuruluş temsilcileri de kendilerinin davet edilmesinin bu seneki Kutlu Doğum Haftası ana temanın maksadına uygun bir davranış olduğunu belirterek, İl Müftülüğü’ne teşekkür ettiler.  Davetliler ayrıca Kutlu Doğum kutlamaları kapsamında yapılması gereken programlar hakkında kendi görüş ve önerilerini sundular,  yapılacak faaliyetlere her türlü desteği vereceklerini de ifade ettiler.
 
Programın sonunda Kocaeli İl Müftü Vekili İlyas Öztel, katılımlarından dolayı kamu kurum ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine teşekkür etti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220