Konya Müftülüğü'nce 'Fıkhi Meselelere Çözümler' Semineri tamanlandı
Grup Sayfamız için

Konya İl Müftülüğü Eğitim Hizmetleri faaliyetleri çerçevesinde Merkez İlçe Müftülüklerinde görev yapan Vaiz, Erkek Kur'an Kursu Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımlara yönelik her hafta perşembe günleri Konya Ticaret Odası Konferans Salonunda, N.E.Ü. İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Çeker'in katılımlarıyla üç ay süre ile devam eden "Güncel Fıkhi Meselelere Çözümler ve Temel İlmihal Bilgileri" konulu eğitim seminerleri 06 Nisan 2015 Pazartesi günü Konya Ticaret Odası Konferans Salonunda yapılan kapanış programı ile sona erdi.

Kapanış programına Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar, Eğitim Hizmetlerinden sorumlu İl Müftü Yardımcısı Yusuf Arıkan, Selçuklu İlçe Müftüsü Ali Okutan, Karatay Müftüsü H. Hüseyin Arslantürk, Konya İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü Adem Bahcıvan, İl Müftülüğü Eğitim Hizmetleri Uzmanı Yusuf Önsesveren, Merkez İlçe Şube Müdürleri, Vaiz, Din Görevlileri, Müezzin Kayyım ve Kur'an Kursu Öğreticileri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılışında konuşan İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar, hizmetiçi eğitim seminerlerin önemine dikkat çekerek "katkılarından dolayı emeği geçenlere ve değerli vakitlerini ayırarak burada bilgisini bizlerle paylaşan Prof. Dr. Orhan Çeker'e hocamıza da ayrıca teşekkür ediyorum." dedi.

Prof. Dr. Orhan Çeker ise, eğitime katılan tüm görevlilere göstermiş oldukları yakın ilgi ve ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.

Program, kursiyerlere verilen katılım belgesi ile son buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol