Kozan Müftülüğü'nden anlamlı iftar programı
İlçe Müftülüğünün görevlendirdiği  gönüllülerden oluşan bir heyet Suriyeli mülteci aileleri evlerinde ziyaret ederek iftar yemeğine davet etti.

Kozan İlçe Müftülüğü'nün organizasyonuyla yardımseverler tarafından Suriyeli misafirler evlerinden alınıp Müftülük bahçesinde verilen iftar yemeğine getirildiler.

Yaklaşık 200 Suriyeli ailenin ve basın mensuplarının katıldığı iftar programı Kozan İlçe Müftüsü Bilal BAŞOĞLU'nun konuşmasıyla başladı.

İlçe Müftüsü Başoğlu konuşmasında; İslam Dinin en önemli prensiplerinden birisi olan İslam Kardeşliğine değindi. Diyanet İşleri Başkalığının bu yıl "HİÇ KİMSE KİMSESİZ KALMASIN BU RAMAZAN VE HER ZAMAN" sloganıyla hizmete muhtaç duyulan her köşeye ulaşılması gerektiğini söyledi. Ashab-ı Kiram'ın Ensar ve Muhacir anlayışıyla yaptığı güzelliği tam olarak yaşatamıyoruz. Ama, hiç değilse onları anacak ve onları hatırlatacak bu organizasyonları yapalım istedik. Programın hazırlanmasında emeği geçen herkese ve tüm misafirlere teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

Suriyeli misafirlerimizden Muhammed SAKAFİİ'nin iftar duasıyla oruçlar açıldı. İftara katılan Suriyeli mültecilerle yapılan röportajda; Kozanı ve Kozan halkını çok sevdiklerini, Kozanlıların  maddi ve manevi  yönden kendilerini hiç yalnız bırakmadıklarını'
' belirtti.

Ayrıca, bu iftar programını düzenleyen Kozan Müftülüğüne çok teşekkür ettiler.Düzenlenen iftar programı akşam namazının kılınması akabinde sona erdi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol