Kur’an-ı Hatasız Okuyacaklar…

Giresun'da Tashih-i Huruf Kursuna katılan 16 din görevlisi belgelerini törenle aldılar.

Kur’an-ı Hatasız Okuyacaklar…

Giresun'da Tashih-i Huruf Kursuna katılan 16 din görevlisi belgelerini törenle aldılar.

10 Haziran 2014 Salı 09:01
Kur’an-ı Hatasız Okuyacaklar…
banner221
Kursiyerler, 6 ay boyunca Kuran-ı Kerim’i tecvit kurallarına göre harflerin sıfatlarını ve mahreçlerini uygulamalı şekillerini Kurs Öğreticisi Bulancak Ballıca Camii İmam Hatibi ve İl Rehber Öğreticisi Aydın KILIÇ'tan öğrendiler. Artık kursiyerler bundan sonra Kur'an-ı Kerim’i hatasız okuyacaklar ve öğretecekler.
 
Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce Giresun'da düzenlenen 6 ay süreli 1. Dönem Tashih-i Huruf Kursu Kapanış Töreni bugün Giresun Kalesin de yapıldı.
 
Programa il Müftüsü Muhittin ORAL, Aile Sosyal Hizmetler Giresun İl Müdürü Mustafa TOSUN, Emekli İl Müftüsü Fazlı CAN, Daire Amirleri, İlçe Müftüleri İl müftülük Personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 
Programda kursiyerlerin okudukları Kuran-ı Kerim tilaveti, Ezan-ı Muhammediyeleri, Esma-ül Hüsna’sı ve söyledikleri ilahiler izleyicilerin takdirini kazandı.
 
Kursiyerler adına bir konuşma yapan Mustafa Usta, "kursun kendileri için büyük bir kazanç olduğun belirterek emeği geçenlere şükranlarını" sundu.
 
Bu tür kursların devam edeceğini belirten İl Müftüsü Muhittin Oral ise, Bilal-i Habeşi'den örnek verdi ve “Kuran yürek, gönül ister. 16 tane hocamızı biz bu kurstan mezun ettik. Kuran’a emek vermiş büyüklerimiz var. Bu mirası bize bırakanlara şükranlarımızı sunuyoruz. Hocalarımızı bırakmayacağız ayda 1 sefer kuran dersi yapacağız.” diye konuştu.
 
Program Nuri Genç hocanın duasıyla son buldu.
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220