Kur'an-ı Kerim yarışması İl birincisi Ayancık'tan‏

Yarışmanın sonucunda Müftülük sitesi Kur’an Kursu öğrencilerinden Zehra SEDEF Sinop il Birincisi oldu. Öğrenciyi tebrik etmek ve Hediyesini vermek üzere Kur’an Kursun da bir program düzenlendi.

Ayancık İlçe Müftüsü Basri BEKTAŞ kısa bir konuşma yaptıktan sonra hediyesini takdim etti ve Kur’an Kursu öğreticisi Ayşe KUMANDAŞ’a çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Kur'an kursu öğrencilerine hitab eden müftü konuşmasında; “Bu yarışmaların asıl amacının müftülüklerimizin ve öğretici hocalarımızın karnesi mesabesindedir. Aslında bizler bu yarışma ile kendimizi sınamaktayız. Yoksa her müftülüğümüz ve Kur'an Kursları ve onların hocaları bütün gayretleri ile çalışmaktadırlar. Ödüllerini de Allahtan beklemektedirler. Bizim Kur'an hizmetinin başında;
a) Kaliteli ve nezih mekânlar,
b) Tam yetişmiş ve donanımlı hocalar
c) Islah ve yenilenmeye arzulu öğrenciler.
düzleminde bakmamızdır. Hedefimizde, ev hanımlarını rahatlatabilecek, çocuklarıyla geldiklerinde çocuklarına bir kreş ortamı ve eğitim sunabilen birkaç saat de olsa Allahın dinin den başka şey düşünmeyen rehabilitasyon merkezleri gibi kuran kursları oluşturmak inşa etmek arzumuzdur. Mevla’m muvaffak kılsın.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol