Kur’an Kursu Öğrencilerin Siyer Sınavı Heyecanı

Tuşba ve İpekyolu'nda Kur’an Kursu Öğrencilerin Siyer Sınavı Heyecanı.

Kur’an Kursu Öğrencilerin Siyer Sınavı Heyecanı

Tuşba ve İpekyolu'nda Kur’an Kursu Öğrencilerin Siyer Sınavı Heyecanı.

06 Nisan 2015 Pazartesi 23:21
Kur’an Kursu Öğrencilerin Siyer Sınavı Heyecanı
banner221
Grup Sayfamız için

Van'ın Tuşba ve ipekyolu İlçe Müftülükleri tarafından, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Kur’an kursu öğrencileri arasında ortakSiyer Sınavı yapıldı. İpekyolu İskele Anadolu imam hatip lisesin de düzenlenen sınava öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

İpekyolu İskele Anadolu İmam Hatip lisesinde düzenlenen sınava öğrenciler yoğun ilgi gösterirken, toplamda 570 öğrenci sınava girdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tuşba İlçe müftüsü Zahit Demirel ile İpekyolu ilçe müftüsü Sacit Emiri Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında düzenledikleri siyer Sınavı’na yoğun bir katılımın olduğunu ifade ettiler.

Müftüler yaptıkları açıklamada “İlçemizde eğitim-öğretim gösteren Kur’an Kurslarında okuyan öğrenciler arasında bir sınav yaptık. Sınav, 100 sorudan oluşmaktadır. Soruları da müftülük olarak Kur’an kurslarımızın müfredatına göre hazırladık. İlçlerimiz genelinde sınava yaklaşık olarak 120 Kur’an kursundan katılım oldu. Bu sınavdaki amacımız, Siyer dersini gören öğrencilerin Peygamber Efendimiz (S.A.V)’ın hayatını daha iyi anlamalarını sağlamaktır. Dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilecektir” dediler.

Müftüler, bundan sonra her yıl Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında bu tür faaliyetlerin olacağını belirterek, sınava olan ilgiden dolayı da memnuniyetlerini dile getirdiler ve sınavda görevli olan Kur’an Kursu öğreticilerine gayret ve çalışmalarından dolayı da teşekkür ettiler.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner261

banner260