Kur’an Okuma Bölge Yarışması Karabük'te yapıldı

Kur’an’ı Kerimi Güzel Okuma Bölge Yarışması Karabük'te yapıldı.

Kur’an Okuma Bölge Yarışması Karabük'te yapıldı

Kur’an’ı Kerimi Güzel Okuma Bölge Yarışması Karabük'te yapıldı.

21 Haziran 2016 Salı 02:36
Kur’an Okuma Bölge Yarışması Karabük'te yapıldı
banner221
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Din Görevlileri arası Kur’an-ı Güzel Okuma Bölge yarışması  19.06.2016 Pazar günü öğle namazını müteakiben Karabük 5000 Evler Merkez Camiinde yapıldı.
    
Yarışmaya Ankara, Bartın, Bolu, Düzce, Çankırı, Eskişehir, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak İllerini temsilen il birincisi olan din görevlileri katıldı.
             
İl Müftüsü Halil Bektaş’ın başkanlığını yaptığı değerlendirme komisyonunda, Karabük İlahiyat Fakültesinden Doç. Dr. Yakup Koçyiğit, Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Türkoğlu, İl Müftü Yrd. İbrahim Halil Demir ve Safranbolu ilçe Müftüsü Hasan Güneş yer aldı.

Yapılan yarışma sonunda; Kastamonu Merkez Halife Sultan Camii İmam Hatibi Kamil GEZER   birinci, Zonguldak Kdz. Ereğli’den İmam Hatip Ramazan TEZEL ikinci, Karabük Yenice Gökbel Köyü Camii İmam Hatibi Akın BAYRAK üçüncü oldular.    
 
Kadın ve erkeklerden oluşan kalabalık bir cemaat huzurunda yapılan ve Kuran ziyafeti olarak ilgi ve heyecanla izlenen yarışma sonunda bütün yarışmacılara çeşitli hediyeler takdim edildi.
        
Bölge birincisi olan Kamil GEZER 30 Temmuz 2016 tarihinde Zonguldak’ta yapılacak Türkiye birinciliği yarışmasında bölgemizi temsil edecek.


 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220