Kutlu Doğum'da Ensar ve Muhacir Kardeşliği

Siirt'te Kutlu Doğum'da Ensar-Muhacir Kardeşliği Sergilendi

Kutlu Doğum'da Ensar ve Muhacir Kardeşliği

Siirt'te Kutlu Doğum'da Ensar-Muhacir Kardeşliği Sergilendi

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
13 Nisan 2016 Çarşamba 21:54
Kutlu Doğum'da Ensar ve Muhacir Kardeşliği
banner221

 Ülkelerindeki iç karışıklıktan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Siirt'e barınan Suriyeli ile Afgan  aileler, kendileri için düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğinde, Suriye'deki savaşın sona ermesi için dua etti.

Siirt’te bulunan bir düğün salonunda düzenlenen Kutlu Doğum Aşı Programına; çok sayıda  Suriye’li ve Afgan aileler ile birlikte bazı davetlilerde katıldı.

İl Müftülüğü ile Sancaklar Vakfı tarafından düzenlenen etkinlik, Hafız Ramazan Toprak'ın Kur'an-ı Kerim okumasıyla başladı.
İl Müftüsü Faruk Arvas, etkinlikte, Suriyeli ve Afganlı sığınmacıları kardeş gibi gördüklerini belirterek, Afgan ve Suriyelilerin "Muhacir" olduğunu ve Siirt halkının ise onlara "Ensarlık" yaptığını kaydetti.


Müftüsü Faruk Arvas

Müftü Arvas, 'Burada olduğunuz müddetçe bizim misafirimizsiniz. Memnuniyet ve samimiyetle sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. İnsanlığa ışık tutan, kardeşliği, paylaşmayı, vefayı ve mazluma sahip çıkmayı bizlere öğreten Hazreti Peygamberin doğduğu mübarek ay olan Kutlu Doğum Haftasının, tüm insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum' dedi.
Müftü Arvas, Suriye’li ve Afgan vatandaşlarına  dağıtılmak üzere 500 Milyon liranın valilik emrine  Sancaklar Vakfı tarafından havale edileceğini belirterek sözlerine son verdi.

Kutlu Doğum aşında misafirlere Büryan kebabı ikram edildi. 

Program;  Ramazan Toprak Hoca’nın Arapça ilahileri ve Suriyeli 'Bisen' isimli minik kızın  Arapça ve Türkçe ilahileri okuması ile tamamlandı
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 13.04.2016 21:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220