Malatya Valisi Mustafa Toprak'tan Sürpriz Ziyaret

Malatya Valisi Mustafa Toprak'tan ADRB ve TDV Yayınevine Sürpriz Ziyaret

Malatya Valisi Mustafa Toprak'tan Sürpriz Ziyaret

Malatya Valisi Mustafa Toprak'tan ADRB ve TDV Yayınevine Sürpriz Ziyaret

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
15 Kasım 2016 Salı 17:13
Malatya Valisi Mustafa Toprak'tan Sürpriz Ziyaret
banner221
DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK

Malatya valisi Mustafa Toprak; Malatya İl Müftülüğüne bağlı, Diyanet Kültür Merkezi Aile ve Dini Rehberlik Bürosunu ve Türkiye Diyanet Vakfı Malatya Yayınevini ziyaret etti. 

Malatya valisi Mustafa Toprak, beraberindeki bir ekiple, Türkiye Diyanet Vakfı Yayınevinin Malatya şubesine ve Diyanet Kültür Merkezi Aile ve Dini Rehberlik Bürosuna bir dizi ziyaret düzenledi. 

Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen'in rehberliğinde düzenlenen ziyaretlerde vali Toprak'ın ilk durağı Türkiye Diyanet Vakfı Yayınevi Malatya Şubesi oldu. Zengin kitap repertuarı, çocuk oyun alanları ve kafe konseptiyle Türkiyede bir ilk olma özelliğini taşıyan yayınevi hakkında bilgiler veren Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen,  Türkiye Diyanet Vakfı Yayınevinin Malatya Şubesindeki kurulum çalışmaları ve zengin arşivi hususundaki çalışmalardan bahsetti. 

Türkiye Diyanet Vakfı Yayınevi ziyaretinde Malatya Valisi Sayın Mustafa Toprak'a; il müftüsü Ümit Çimen, Başkanlık (TDV) yayınlarından bir eser hediye etti.Türkiye Diyanet Vakfı Yayınevindeki modern yapıyı ve konsepti beğendini dile getiren  vali Toprak, Yayınevi  çalışanlarına veda ederek İl Müftüsü Ümit Çimen ve beraberindeki  ekiple; Beşkonaklar Diyanet Kültür Merkezine gitti. Beşkonaklar Diyanet Kültür Merkezi Aile ve Dini Rehberlik Bürosunu da ziyaret eden Malatya valisi Sayın Mustafa Toprak; Malatya'nın silueti haline gelen tarihi Beşkonaklardaki Diyanet Kültür Merkezini gezerek konaktaki faaliyetler hakkında Il müftüsü Ümit Çimen ve ADRB görevlilerinden bilgiler aldı. "İrfan Meclisi Hikmet Sofrası" salonunda oturan Vali Mustafa Toprak; mekanın ve kurumun uyumunu begeni ile karşıladı. 


Ayrıca Diyanet Kültür Merkezi Aile ve Dini Rehberlik Bürosu bünyesinde yapılan sanatsal etkinlikler hakkında da bilgi alan Malatya valisi Mustafa Toprak;  Musiki ve hat çalışmalarının yer aldığı derslikleri de gezdi. Malatya İl Müftülüğünün çalışmalarından memnun kaldığını dile getiren Toprak, Diyanet Kültür Merkezi Aile ve Dini Rehberlik Bürosu çalışanlarına başarılar dileyerek sürpriz ziyaretini sonlandırdı.


 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 15.11.2016 17:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220