Manavgat Hacı Adayları, dualarla uğurlandı
Bu sene kutsal topraklarda Hac farizasını yetiren getirmek için Manavgat, Akseki ve Gündoğmuş ilçelerinde 84 hacı adayının gideceğini bildirdi. 84 hacı adayından 3'nün Akseki ve birinin Gündoğmuş'tan olduğu ifade edildi. 84 hacı adayından 36'sının bayan hacı adayı olduğu belirtildi.

Uğurlama töreninde Manavgat Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, hacı adaylarına bir konuşma yaptı. Kutsal topraklara gitmenin sıradan bir yolculuk olmadığını belirten Yaşar, "Kutlu bir yolculuğu çıkıyorsunuz. Yolculuğunuz hayırlı mübarek olsun. Güllerin Efendisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(sav) ulaşmada Hicaz’a demir yollarını döşeten ve Efendiler Efendisi rahatsız olmasın diye demir yoluna keçe döşeten ecdadın torunları olarak kutlu yolculuğun kıymetini iyi bilelim ve sabırlı olalım. Hac dönüşünde de hacı olmanın hakkını verelim. Ağzımızdan kötü, kırıcı, incitici ve yalan söz çıkmasın." diye konuştu.

Yaşar, askerlik ve hacı arkadaşlığının unutulmadığını, kutlu topraklarda kurulan Allah için dostlukların kıymetinin de iyi bilinmesi gerektiğini ifade etti. Programda Her Dem ilahi korosu ilahiler söyledi.  Hacı adayları, yolculuk öncesi helallik diledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol