Manavgat Müftülüğü'nden Külliye Camiine Engelli Asansörü
3 Aralık dünya engelliler gününe yetiştirilen asansör’ün açılışı Cuma namazı çıkışı çok sayıda vatandaşın ve Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlunun, Manavgat Müftüsü Hasan Hayri Yaşar’ın katılımlarıyla dualarla açılışı gerçekleştirildi.

Açılışta konuşma yapan Kaymakam Bulgurlu,”Bütün kurumlarımıza engelli vatandaşlarımız rahatlıkla girip çıkması gerekir bu konudaki çalışmaların bütün kurumlarımız tarafından ciddiye alınması gerekmektedir. Bu örnek projesinden dolayı Manavgat Müftümüze ve Külliye Camii imama hatibi kardeşimize teşekkür ederim.” dedi.

Müftü Yaşar,” Camilerimiz Kurslarımız engelli kardeşlerimize daha iyi hizmet vermesi için çalışmalarımız devam etmektedir engelli vatandaşlarımız için Cami ve Kurslarımızda rampalar yaptık. Yaşlı ve engelli vatandaşlarımız için bu gün Külliye camimize yaptırdığımız asansörümüzün açılışını yaptık. Asansörümüz Türkiye Diyanet Vakfı ve hayır sahibi vatandaşlarımız tarafından yaklaşık, kırk beş bin liralık bir masrafla yaptırılmıştır. Yeni yapılacak camilerimizin plan ve projeleri nede engelli vatandaşlarımıza kolaylık sağlayacak rampalar, asansör projeleri ekliyoruz. Emeği geçen başta Cami İmam Hatibimiz Mustafa hocaya ve Hayır sahibi kardeşlerimize teşekkür ederim” dedi.
 

Diyanet Haberler'e dair ilk haberleri kapalı grup sayfamızdan öğrenmek için

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol