Manavgatlı Miniklerden Halep'e Yardım Kampanyası

4 – 6 Yaş Kur'an Kursu Öğrencilerinden Halep'e Yardım Kampanyası

Manavgatlı Miniklerden Halep'e Yardım Kampanyası

4 – 6 Yaş Kur'an Kursu Öğrencilerinden Halep'e Yardım Kampanyası

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
23 Aralık 2016 Cuma 09:39
Manavgatlı Miniklerden Halep'e Yardım Kampanyası
banner221
Manavgat Müftülüğü bünyesinde eğitim veren Ilıca Yeni Cami, Sertoğlu 4-6 Yaş Kur’an Kursu ve Çolaklı Hacı Saadet Kurt Camii 4-6 yaş Kur’an Kursu, öğrencileri tarafından aylardır abluka altında bulunan Halep kentinde savaşın acımasız yüzüyle karşı karşıya kalmış masum insanlar ve çocuklar için örnek bir yardım kampanyası düzenlendi.

Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü ve Manavgat Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, Ilıca Yeni Cami, Sertoğlu 4-6 yaş Kur’an Kursuve Çolaklı Hacı Saadet Kurt Camii 4-6 yaş Kur’an Kurslarını bugün ziyaret ettiler. 


"Halep’te İnsanlık Ölmesin" adı altında başlatılan kampanya kapsamında öğrencilerin harçlıklarından artırıp biriktirdikleri yardım paralarını onlar adına Kaymakam, Günlüye teslim ettiler. Yardımı teslim eden öğrenciler bu yardımla, Suriyeli çocuklara giysi, gıda ve oyuncak alınmasını istediler. Öğrencilerin yardımını Kaymakam, Günlü ise Halep’e gönderilmek üzere Müftü Yaşar’a teslim etti. Göstermiş oldukları bu hassasiyetten ötürü memnuniyetini dile getiren Kaymakam, Günlüve Müftü, Yaşar öğrencilerle sohbet ettiler ve hediyeler takdim ettiler. Müftü Yaşar; “Öğrencilere ve hocalarına teşekkür ederek, Manavgat müftülüğü ve Diyanet vakfı Manavgat şubesi olarak, Suriye’deki kardeşlerimiz adına, nakdi yardımları kabul etmeye devam ediyoruz,” dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 24.12.2016 16:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner261

banner260