Manavgat'ta Çanakkale Şehitleri Sabah Namazında Anıldı
Grup Sayfamız için


Çanakkale Zaferinin 100. yılı sebebiyle Manavgat İlçesinde de Manavgat Müftülüğünün düzenlediği anma programı Külliye Cami’nde gerçekleştirildi. Düzenlenen programa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Sabahın ilk saatlerinde Külliye Camisi'ni dolduran Manavgatlılar, sabah namazını kıldıktan sonra Kur'an-ı Kerim, ziyafetini dinlediler, tekbirler ve tevhidler okuyarak şehit olan askerler için dua etti.

Sabah namazının ardından vaaz eden Manavgat Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, ''100 yıl önce İnsanların bugünlerde huzurlu yaşaması için Mehmetçiğin Çanakkale'de gözünü kırpmadan savaştığını ifade eden Yaşar, Türkiye'nin ve İslam âleminin birçok yerinden vatan savunması için gelen kahramanların büyük bir iman ve kardeşlik örneği sergilediğini'' söyledi.

''Birazdan O gün onların yediği şekersiz üzüm hoşafını yiyerek yine o gün onların yaşadığını hissetmeye çalışacağız'' diyen Müftü Yaşar, Çanakkale'de vatanı, milleti için şehadet şerbetini içen şehitlere rahmet diledikten sonra, okunmuş olan 650 hatimin duasını yaptı.

Programın ardından, Çanakkale ruhunu yaşatmak için Manavgat Müftülüğü vatandaşlara Üzüm hoşafı ikram edildi.
 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol