Manavgat’ta Ezanı Güzel Okuma Yarışması
Sami UĞUR'un Haberi / MANAVGAT

Antalya İlçe Müftülüklerini temsilen 13 Din Görevlisinin katıldığı yarışma oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçti. Yarışmayı öğle namazı sırasında camide hazır bulunan cemaat de ilgi ile takip etti. Yarışma neticesinde Demre İlçe Müftülüğünden Abdullah Said Güneş birinci olurken, ikinciliği Murat Paşa İlçe Müftülüğünden Hüseyin Okur, Üçüncülüğü ise Manavgat İlçe Müftülüğünden İsmail Urhan aldı.

Güzel ses, diksiyon, sahne duruşu ve makam hususlarında 100 puan üzerinden yapılan oylamada okuyucular saba, uşşak, rast, segah ve hicaz makamlarından ikisini tercih ederek ezan okudu. Yarışma sonunda birinciye tam altın, diğer yarışmacılara çeşitli hediyeler verildi. Jüri heyetinde Jürü başkanı İl müftüsü, Osman Artan İl Müftü Yard. Mustafa Aydın İlçe Müftüsü, Müezzin Kayyım, M.Tahir Çetin yer aldı.

Yarışma sonunda Jüri başkanlığını yapan Antalya Müftüsü Osman Artan, her biri birbirinden güzel ezan okuyan yarışmacılara teşekkür etti. İl birincisinin Bölge genelini kapsayan yarışmada diğer il birincileri ile 22 Haziranda Aydın'da bölge finali için yarışacağını kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mehmet korkut 3 yıl önce

tebrik ederim hocam
antalya vaiz