Manisa Eğitim Merkezi'nde, Görme Engelli Eğitim Semineri
Grup Sayfamız için

Diyanet İşleri Başkanlığı Manisa Eğitim Merkezi Müdürlüğündeki eğitimlere 81 ilden 86 din görevlisi katıldı. 2 hafta sürecek eğitim, Braille Kur’an-ı Kerim ve Elif Cüzü hazırlayan Rıdvan CİNKARA, İbrahim KOÇ, Suat DAĞ, Hasan USLU, M. Zahit AKSOY, Mustafa KURT hocalar tarafından veriliyor.

Kurs Prof. Dr Hakan SARI’nın “Ülkemizde Görme Engelli Eğitiminde Uygulanan Modeller ve Materyaller” başlıklı konferansıyla sona erecek.

Eğitimde, din görevlilerine, görme engelli bireylerin yapısı, onlarla iletişim kurma teknikleri, eğitimde kullanılan materyaller, Braille alfabesinin yapısı, Braille Kur’an-ı Kerim okuma yöntem ve teknikleri, tecvit, itikat, ibadet ve ilmihal bilgileri aktarılıyor.

Geçen yıl Bayan Kur’an kursu öğreticilerine yönelik eğitimler neticesinde tüm illerimizde görme engelli bayanlara yönelik Kur’an Kursları açılmıştı.

Bu eğitimle beraber Kurs bitiminde tüm illerde  görme engelli erkeklere yönelik Kur’an-ı Kerim eğitimleri açılmasıyla bu eğitimler daha da yaygın hale gelmiş olacak.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol