Mezitli Müftülüğü'nden Mevlana gezisi

Mezitli ilçe müftülüğü “Sodes Yeşeren Kardeşlik Projesi” ni Konya Mevlana gezisiyle devam ettirdi.

Mezitli Müftülüğü'nden Mevlana gezisi

Mezitli ilçe müftülüğü “Sodes Yeşeren Kardeşlik Projesi” ni Konya Mevlana gezisiyle devam ettirdi.

11 Haziran 2014 Çarşamba 12:41
Mezitli Müftülüğü'nden Mevlana gezisi
banner221
Mezitli İlçe Müftülüğümüzün organizesi olan “Yeşeren Kardeşlik Projesi” 75 kişilik Konya gezisiyle devam etti.

Mezitli ilçe Müftülüğüne bağlı Merkez, Tece, ve Kale Kur’an Kurslarında 2013 - 2014 sezonunda hafızlığını bitiren ve hafızlığa devam eden kız ve erkek öğrencilere sezon sonu yorgunluklarını bir nebze olsun atmaları için bir günlük Konya gezisi yapıldı. Geziye Mersin Üniversitesinde okuyan ve kış sezonunda Kur’an Kursu dersleri alan 16 kişilik öğrencilerde eşlik etti.
        
Geziye 07.06.2014 cumartesi günü saat 01.00 de Mezitli Merkez Kur’an Kursundan hareket edildi. Hareket öncesi Mezitli İlçe Müftüsü Nusret KARABİBER öğrencilere kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında “Bu seyahatin bir ibadet olduğunu birlik ve beraberlik, kardeşlik, samimiyet, ahde vefa gibi konulara değindi. Rasülullah (sav)’in Muhacir ve Ensar arasındaki kardeşlik, samimiyet ve yardımlaşma konularından bahsetti. Birbirlerimizle kenetlenmemiz gerektiğini, asrın vebası olan bencillik, art niyet, kıskançlık haset gibi hastalıklardan uzak durulması gerektiğini' dile getirdi ve seyahatin kazasız belasız bir şekilde gerçekleşmesi için dua etti
        
Gezide başta Konya Mevlana Müzesi olmak üzere Konya’nın tarihi ve turistik yerleri gezildi. Seyahat esnasında öğrenciler Kur’an-ı Kerim okuyup, ilahi söylediler ve bu organizeyi düzenleyen Sayın Müftümüz başta olmak üzere herkese dualar ettiler.
         
Öğrenciler “böyle faydalı ve verimli gezilerin arkadaşlarımız arasında kardeşlik ve samimiyetin güçlendiğini birlik ve beraberliğimizin daha da pekiştiğini söylediler. Böyle organizelerin devam etmesi gerektiğini dile getirdiler.
       
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220