Mihrap, Minber, Kürsü ve Kur'an Hizmetinde İz Bırakanlar
Grup Sayfamız için

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Münasebetiyle İstanbul İl Müftülüğü tarafından, Ümraniye İlçe Müftülüğü ev sahipliğinde yapılan programa; Ümraniye Kaymakamı Suat DERVİŞOĞLU, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi YARAN, Eski İstanbul Müftüsü Selahattin KAYA, Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Öğretim Görevlisi Ali Rıza TEMEL, İstanbul İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Ümraniye ilçesinde ve Anadolu yakasından görev yapan cami görevlileri, Kur'an kursu öğreticileri ve vatandaşlar katıldı.

Program; Ümraniye İmam-ı Azam Camii İmam-Hatibi Osman OSMANOĞLU' nun okuduğu Kur'an-ı Kerim ile başladı. Diyanet İşleri Başkanlığının hafta dolayısıyla hazırlamış olduğu sinevizyondan sonra Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas YILMAZTÜRK ve Ümraniye Kaymakamı Suat DERVİŞOŞLU açılış ve selamlama konuşması yaptı.

Mihrap, Minber, Kürsü ve Kur\'an Hizmetinde İz Bırakanlardan,Merhum Mehmet Zahit KOTKU'yu Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Öğretim Görevlisi  Ali Rıza TEMEL, Merhum Cemal ÖĞÜT'ü Eski İstanbul Müftüsü Selahattin KAYA ve İsmail Hakkı BAYRI'yı İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi YARAN anlattı.

Programın devamında Cami ve Kur'an kursu yaptıran hayırseverlere birer plaket ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası Münasebetiyle başarılı olan görevlilere Başarı Belgesi verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol