Milletvekili Maviş, Din Gönüllüleri İle Buluştu

Sinop İl Müftülüğü toplantı salonunda, İl Müftülüğü personelinin aylık mutad toplantısına katılan Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Din Görevlilerine “Demokrasimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Milletvekili Maviş, Din Gönüllüleri İle Buluştu

Sinop İl Müftülüğü toplantı salonunda, İl Müftülüğü personelinin aylık mutad toplantısına katılan Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Din Görevlilerine “Demokrasimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

19 Temmuz 2016 Salı 15:56
Milletvekili Maviş, Din Gönüllüleri İle Buluştu
Sinop İl Müftülüğü toplantı salonunda, İl Müftülüğü personelinin aylık mutad toplantısına katılan  Sinop Milletvekili Nazım Maviş Din Görevlilerine “Demokrasimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Toplantıda Din Görevlilerine konuşan Sinop Milletvekili Nazım Maviş 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunan cuntacı hainlerin milletin iradesinin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisine bombalar atarak yaptıkları saldırılardan bahsederek hainlerin milletimizin ve güvenlik güçlerimizin gayretleri sonucu bertaraf edildiğini ifade etti.

Sinop Milletvekili Nazım Maviş sözlerine şöyle devam etti. “Bugün milletimiz bir tarih yazıyor. 15 Temmuz darbe teşebbüsü milletimizin feraseti, basireti, demokrasiye ve başkumandana olan bağlılığıyla aşınmıştır. TBMM 23 Nisan 1920 de kuruldu. Kurulduğu günden bu yana karşılaşmadığı terör saldırısıyla karşılaştı.  15 Temmuz gecesi ve 16 Temmuz sabaha kadar süreçte TBMM İstiklal harbini yaşadığımız dönemde bile karşılaşmadığımız büyük saldırı ile karşı karşıya kaldı ve TBMM bombalandı. Biz darbe teşebbüsünün anlaşıldığı ilk saatlerden itibaren meclis başkanımızın, Başbakan ve meclis grubumuzun çağrısı üzerine Ankara’da bulunan milletvekillerimiz ile birlikte TBMM’ye koşarak gittik. Çünkü TBMM’yi kapatmak isteyen iradeye karşı yapılacak en haysiyetli duruş TBMM’yi açık tutmaktı. Her darbe TBMM’yi kapatmak, millet iradesini gasp etmek için yapılır. Bu darbede TBMM’yi çalışılmaz bir hale getirmek için yapılmış bir harekettir. Muhalefet milletvekillerimiz CHP grup başkan vekilleri, MHP başkan vekilleri Meclis’e gelerek meclis başkanı başkanlığında meclis açılarak grup başkanlarımız darbeye karşı konuşmalarını yaptı. Demokrasiye karşı kendi parti mensuplarının dik duruş sergilemesini istediler. TBMM‘yi bombalamaları üzere vekillerimiz ile aynı görüş içerisinde olarak TBMM’de demokrasi nöbeti tutmaya başladık. Ne pahasına olursa olsun milletin meclisi çalışacaktır. En güzel tablolardan bir tanesi Türkiye’de belki de ilk defa bütün siyasi partilerin temsilcileri ortak bir şekilde millet iradesini koruyacak irade sergiledik. Burada şunu ifade etmek istiyorum: Gerçekten Meclis Başkanımızın dirayeti ile birlikte bütün milletvekillerimizle hiç uyumadan çok kararlı bir duruş sergilendi. Cumhurbaşkanımız bizi arayarak ‘Ne pahasına olursa olsun TBMM açık kalacak milletin iradesinin tecelligahı olan bu kutsal yapıdan ayrılmayacaksınız, nöbet yerlerinizi terk etmeyeceksiniz’ dedi. Biz de bütün milletvekillerimiz ile bu demokrasi nöbetini tuttuk. Allah’a şükürler olsun TBMM’nin ruhu her zaman ayakta kaldı. TBMM ruhu ile bir bütündür, milletin iradesinin tecelligahıdır. Bu emanete sahip çıkmak bizim namusumuzdur. Ben nöbet sırasında bütün milletvekillerimizi koruyan emniyet mensuplarımıza şükranlarımı arz ediyorum. Bizimle beraber bu nöbeti tutan tüm milletvekili arkadaşlarıma, grup başkanlarıma ve bizi yalnız bırakmayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.  Sinop’ta darbenin başladığı ilk günden itibaren bu milli duruşu sergiledi. Sinop sokakları darbeye karşı onurlu bir yürüyüş sergiledi. TBMM’nin sıfatı gazi meclisti 15 Temmuz gecesi ikinci kez gazi olmuştur. Allah bir daha bu acı tecrübeyi yaşatmasın, alçaklarda hak ettiği cezayı alacaktır.

 Bu müessif olayı bertaraf ederken şehitlerimiz oldu. O şehitlerimiz demokrasimizin ayakta kalabilmesi için canlarını feda ettiler. Dün Ayancık İlçesinde defnettiğimiz Ömer Can kardeşimiz hukuk fakültesini bitirip mesleğini icra edecekti.Lakin cuntacı hainlerin girişimini engellemeye çalışırkenCumhurbaşkanlığıKüllyesietrafındadestekiçinbekleyenlerarasındaykenhainlerinhedefgözetmeksizinattıklarımermilerileşehitoldu.Buradan bütün Sinop’un başı sağ olsun. Ben bu vesile ile aziz milletimize tekrardan şükranlarımızı arz ediyorum”
diye konuştu

Rabbimize hamdolsun ki cuntacılar emellerine ulaşamadılar  ve ulaşamayacaklar.O yüzden bizler meydanları boş bırakmayacağız.Demokrasimize sahip çıkacağız.Bizleri birbirimize düşürmek isteyenlere, aramıza fitne fesat sokmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.” dedi.

Haber: Ahmet Ermiş


 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.