Minik Kalpler Peygamber Sevgisiyle Buluştu!

Çorlu İlçe Müftülüğü'nden "Mevlid Kandili Çocuk‏" programı

Minik Kalpler Peygamber Sevgisiyle Buluştu!

Çorlu İlçe Müftülüğü'nden "Mevlid Kandili Çocuk‏" programı

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
22 Aralık 2015 Salı 09:00
Minik Kalpler Peygamber Sevgisiyle Buluştu!
banner221
DİNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK


MİNİK KALPLER PEYGAMBER SEVGİSİNDE BULUŞTU
Çorlu İlçe Müftülüğü, Hz. Peygamber (S.A.V.)’in doğumunun 1444. Yılı münasebetiyle 04-06 Yaş grubu okul öncesi sınıflarının tamamının katılımıyla “Minik Kalpler Peygamber Sevgisinde Buluşuyor” adlı  bir program tertip etti. 

Çorlu Müftülüğü
İlçe Müftülüğü tarafından hediye edilen ve üzerlerinde  “Adı Güzel Kendi Güzel Muhammed (s.a.v)” yazılı beyaz renkli t-shirtlerle velileri ve öğretmenleri eşliğinde Merkez Camii’ne giriş yapan minikler, sessizce programın başlamasını beklediler. Yıldız Kur’an Kursu Öğreticileri Zehra Şafak BAKIRCI ve Mücahide ÇETİN’in sunuculuğunu yaptıkları program, minik bir kardeşimizin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Tilavetin ardından mikrofona davet edilen İlçe Müftüsü Adem GÜLMEK, kısa bir konuşma yaptı. Öğrenci velilerinin de davetli olduğu program renkli görüntülere sahne oldu. Yaklaşık 1200 kişinin katıldığı etkinliğin en özel kısmı Hacivat – Karagöz Gösterisi oldu. Hacivat - Karagöz’ün kendi aralarındaki diyaloğa büyük mizah üstadımız Hoca Nasreddin’in katılımıyla renklenen etkinlikte Hacivat-Karagöz-Nasreddin Hoca üçlüsünün minik öğrencileri ve velilerini hep birlikte Salavat-ı Şerife okumaya davet etmeleri neticesi Merkez Camii kubbesi bir anda Salat-ü Selam sesleriyle çınladı.

Çeşitli ilahilerin ve şiirlerin okunduğu, Peygamber sevgisinin minik öğrencilerce dile getirildiği program sonunda miniklere hediyeleri dağıtıldı. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 22.12.2015 17:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220