Müftü Akkuş, Vezirhan Kur’an Kurslarını ziyaret etti
Grup sayfamız için  

Bilecik İl Müftüsü Necati Akkuş, Kur’an Kursu ziyareti öncesinde Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet Duymuş’u makamında ziyaret etti.

Samimi bir atmosferde geçen ziyaretten sonra, Müftü Akkuş ve Başkan Duymuş Kur’an Kurslarına geçtiler. Müftü Akkuş, Bilecik’te ilk açılma özelliğini taşıyan 04–06 yaş gurubu Kur’an Kursu ziyaretinde küçük kursiyerlerin heyecanı karşısında sevincini ifade ederken; “Bir milletin gelecekte var olabilmesi için, sahip olduğu genç nesilleri mili ve manevi değerler üzerine inşa etmesi gerekir. Bizlerde sorumluluk sahibi kişiler olarak çocuklarımızı ve gençlerimizi, Kuran-ı sosyal hayata en güzel şekilde yansıtan Peygamberimiz (s.a.v.)’in ahlakı ile yetiştirmeliyiz. Çünkü Kur’ân; okunduğu yere huzur, mutluluk ve bereket getirir. Okuyan kimselere sevinç verir. Gam ve tasalarını dağıtır, ümitsizliklerini siler, onları canlı ve aktif bir hale getirir “Kur’ân okunan evin hayrı artar; oturanları sıkmaz. Böyle evlere melekler toplanır, şeytanlar uzaklaşır. İçinde Kur’ân okunmayan ev oturanlara dar gelir; böyle evlerin hayır ve bereketi az olur; melekler uzaklaşır; şeytanlar üşüşür. İçinde Kur’ân okunan, anlam ve yorumuyla meşgul olunan ev, yıldızların yeryüzünü aydınlattığı gibi, sema ehli için aydınlatılır. Bu sebeple yavrularını kurslarımıza gönderen ailelerimize, çalışma ve gayretlerinden dolayı da hocalarımıza teşekkür ediyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.” dedi.

Yetişkinlerin dini eğitim aldığı Kur’an Kursu ziyareti ile sona eren programda, kursiyerlere Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından oluşan çeşitli kitaplar verildi.
 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol