Müftü Bektaş'tan, Engelli Derneklerine ziyaret

Karabük İl Müftüsü Halil Bektaş, Engelli Derneklerine bir dizi ziyarette bulundu.

Müftü Bektaş'tan, Engelli Derneklerine ziyaret

Karabük İl Müftüsü Halil Bektaş, Engelli Derneklerine bir dizi ziyarette bulundu.

08 Aralık 2015 Salı 15:16
Müftü Bektaş'tan, Engelli Derneklerine ziyaret
banner221
Grup Sayfamız için

Karabük İl Müftüsü Halil Bektaş, Engelliler Haftası münasebetiyle Karabük'te faaliyet gösteren Türkiye Sakatlar Derneği ve Mavi Ay Dernek şubelerine ziyarette bulundu.

Türküye Sakatlar Derneği Şube başkanı Muhittin Yılmaz ve Mavi Ay Derneği Şube Başkanı Bülent Kaya ziyaretten duydukları memnuniyeti belirterek, İl Müftülüğünün engellilere yönelik eğitim hizmetleri ve cami ve Kuran Kurslarında engellilere yönelik fiziki düzenlemelerden dolayı teşekkür ettiler. 

İl Müftüsü Halil Bektaş ise; "İslam dini insanları engelli ve engelsiz diye bir ayırıma tabi tutmamaktadır. Allah insanların bedenlerine ve mallarına değil, kalplerine ve amellerine bakar. Gerçek engellilik Allahın rızasına ve cennetine erişememektir. Aklı olup hakkı düşünemeyenler, kulakları olup hakkı işitmeyenler, gözleri olup hakkı germeyenler, dilleri olup hakkı konuşmayanlar gerçek engellilerdir. Kalplerinde nifak, kibir, zulüm, merhametsizlik, nefret gibi manevi hastalık taşıyanlar gerçek engellilerdir. Bedensel ve zihinsel engellilikler ise tedavisi ve giderilmesi için üzerinde çalışılması gereken dünyevi imtihan hususlarındandır. Engellilere karşı hem bireylerin hem ailelerin hem toplumun sorumlulukları vardır. Hep birlikte hayatı engelliler için daha kolaylaştırmalıyız. Engelli vatandaşlarımızın her türlü sıkıntılarını toplum olarak birlikte paylaşmalıyız. Başkanlığımızın "Gelin Engelleri Birlikte Aşalım"  parolası bize sorumluluklarımızı da hatırlatmaktadır" dedi.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220