Müftü Erenay'dan öğretmenler günü mesajı

Tarsus Müftüsü Hayri ERENAY ''24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesi ile tüm eğitimcilerimizi tebrik ediyorum'' dedi.

Müftü Erenay'dan öğretmenler günü mesajı

Tarsus Müftüsü Hayri ERENAY ''24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesi ile tüm eğitimcilerimizi tebrik ediyorum'' dedi.

24 Kasım 2016 Perşembe 11:03
Müftü Erenay'dan öğretmenler günü mesajı
banner221
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER
24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesi ile tüm eğitimcilerimizi tebrik ediyorum. Özelliklede kurumumuz bünyesinde çalışan, insanlara yıllardır Ku'ran öğreten Kur'an kursu öğreticilerimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.
 
Onlar zaman oldu cüzi miktarlara hizmet verdiler, zaman oldu ceplerinden para harcayarak yıllarca Kuran'a fahri ve gönüllü olarak hizmet ettiler. Ev ev gezip öğrenci toplayıp kapanan, kapılarını kilitler ve örümceklerin kapattığı Kur'an kurslarımızı, Kur'an nuru ile aydınlattılar. Toplumun yeniden inşa ve ihyasının hanımlarla başladığına olan inançları ile; hasbi olarak resmi din görevlisi olmamalarına rağmen, dinin gönüllüleri olarak ülkemizin en ücra köşelerinde hizmet sundular. Giyim kuşam ve davranışları ile dindar kadının kendine bakan ve bakıldığında Allah hatırlanan mücessem bir Kur'an olduğunu herkese gösterdiler.
 
 Devletimize bağlı yaygın eğitim veren gönüllülük esasına dayalı halk eğitiminde, öğrencileri derse devam ettirmek için hiçbir resmi yaptırım güçleri olmadığı halde; hanımların gönüllerine girip derslere devam konusunda ulaşılması güç bir başarıya imza atarak, devam oranlarını % 90'lara çıkardılar. Yaşlı teyzelerimize Kur'an öğretip onlarla birebir ilgilenen hoca hanımlarımızın bu emeklerinin değerinin idarecilerince takdir edildiğini bilmelerini isterim. Bu duygu ve düşüncelerle tüm eğitimcilerimizin öğretmenler gününü tebrik eder hayırlı hizmet ve bereketli bir ömür dilerim...
 
 Hayri ERENAY
 Tarsus Müftüsü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220